Jak korzystać z Facebooka?

Internet    
ocena

Jak korzystać z Facebooka?

photoxpress.pl

Wbrew pozorom zaznajomienie się ze wszystkimi opcjami Facebooka nie jest najłatwiejsze, dlatego poniżej prezentujemy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

O Facebooku

Facebook to portal społecznościowy, który zrzesza ponad 400 milionów użytkowników z całego świata. Od niedawna serwis ten zaczyna również zdobywać coraz większą popularność w naszym kraju, odnotowując wyraźny wzrost liczby użytkowników, kosztem innych tego typu portali, z Naszą Klasą na czele. Największym atutem Facebooka jest możliwość szybkiego kontaktu ze znajomymi z całego świata, a także spora liczba opcji i dodatków, w postaci np. gier czy quizów.

Jak dołączyć do Facebooka?

Wystarczy tylko wejść na adres portalu i wypełnić elektroniczny formularz rejestracyjny, a następnie uzupełnić pozostałe dane konta, jak np. własne zainteresowania czy poglądy polityczne.

Facebook, zakładanie konta

Korzystanie z Facebooka  - najczęściej zadawane pytania

1. Jak ukryć posty na ścianie z danej aplikacji (mafia wars, farmville, itp.)?

Wejdź w ustawienia swojego Konta (które znajdziesz w prawym górnym rogu strony), a następnie z listy wybierz „Ustawienia prywatności”. Teraz wystarczy znaleźć pole „Aplikacje i witryny” i wybrać „Edytuj swoje ustawienia”.

Facebook, ukrywanie postów na tablicy

Następnie należy kliknąć w ustawienia Aktywności w grach i aplikacjach, wybierając z listy „Dostosuj”

Facebook, ukrywanie aplikacji

Jeśli chcesz ukryć posty na ścianie ze swoich aplikacji to wybierz, żeby były one widoczne tylko dla Ciebie, a następnie Zapisz ustawienia.

2. Jak zablokować powiadomienia o wydarzeniach związanych ze mną?

Wejdź w ustawienia swojego Konta (które znajdziesz w prawym górnym rogu strony), a następnie z listy wybierz „Ustawienia konta”. Z dostępnych zakładek wybierz „Powiadomienia”. Wyświetli Ci się lista różnych aplikacji, które mogą wysyłać powiadomienia odnośnie jakiegoś wydarzenia na Facebook, jeśli chcesz je zablokować, to odznacz daną opcję na liście.

Facebook, blokowanie powiadomień

Aby odblokować z powrotem Powiadomienia, wystarczy je ponownie zaznaczyć.

3. Jak ukryć na tablicy zbędne informacje o działaniach znajomych?

Wystarczy wybrać taki zapis z tablicy i kliknąć w „X” znajdujący się na równi z tytułem wpisu, a następnie użyć opcji „Ukryj”.

Facebook, blokowanie postów znajomych

4. Jak zmienić dostęp do naszych danych?

Wejdź w ustawienia swojego Konta (które znajdziesz w prawym górnym rogu strony), a następnie z listy wybierz „Ustawienia prywatności”. Wyświetli się tabela z listą Twoich danych, a także informacją komu są one udostępniane – wszystkim, znajomym znajomych lub tylko znajomym. Aby zmienić dostęp do Twoich danych kliknij w „Dostosuj ustawienia”.

Facebook, ustawienia konta

W oknie „Rzeczy, które udostępniam” lub „Informacje kontaktowe” wybierz komu chcesz udostępniać swoje dane. Możesz tak zrobić z każdą informacją o sobie, którą ujawniasz i to z osobna.

Facebook, udostępnianie danych o sobie

5. Jak cofnąć uprawnienia aplikacji, do której się zapisało?

Wejdź w ustawienia swojego Konta (które znajdziesz w prawym górnym rogu strony), a następnie z listy wybierz „Ustawienia aplikacji”. Wówczas zobaczysz listę używanych przez Ciebie aplikacji w ostatnim czasie. Jeśli chcesz z którejś zrezygnować i odebrać dostęp do danych z twojego profilu to kliknij w X, znajdujący się przy aplikacji i wybierz „Usuń”.

Facebook, wiadomości o sobie

6. Jak ustrzec się przed spamem?

Aby uchronić swój komputer przed spamem najlepiej nie dołączać do znajomych zbyt wielu kont oficjalnych, jakiś grup, np. fanów danej strony czy klubu sportowego i przede wszystkim nie klikać niepotrzebnie w nieznane i niesprawdzone aplikacje czy filmiki, udostępniane nawet przez znajomych.

Warto uważać zwłaszcza wtedy, gdy przenoszą nas one poza portal Facebook (na inną stronę) i proszą o instalację nieznanego oprogramowania. Nie warto tego robić, gdyż może się okazać, że to wirus lub program szpiegujący.

Należy także ciągle dbać o aktualizację swojej przeglądarki, systemu Windows oraz programu antywirusowego.

Na koniec, warto się zastanowić, czy koniecznie musimy skorzystać z danej aplikacji (gry czy quizu) i jeśli jest to możliwe zrezygnować z tych najmniej popularnych i niesprawdzonych. Należy także po zakończeniu korzystania z danej aplikacji (gdy już nie chcemy z niej korzystać) odebrać jej dostęp do Naszych danych (patrz pytanie 5).


Jak długo macie konto na FB? Jak często tam zaglądacie?

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 5 =