Jak korzystać z gadu-gadu?

Internet    
ocena

Gadu-Gadu to najpopularniejszy komunikator internetowy w Polsce, z którego korzysta ponad 5 milionów użytkowników. Jeśli chcesz do nich dołączyć, a nie wiesz jak, to poniższe rady na pewno Ci w tym pomogą.

Jak korzystać z gadu-gadu?

photoxpress.pl

Jak zostać użytkownikiem Gadu-Gadu?

1. Na początek ściągnij komunikator internetowy ze strony producenta lub portalu www.pobierz.pl i zainstaluj go (Jak zainstalować program).

2. Następnie uruchom komunikator i poczekaj aż się pobierze oraz zainstaluje  narzędzie ipla, które jest niezbędne do oglądania treści wideo w GG.

3. Po uruchomieniu komunikatora pojawia się okno, w którym można się zalogować do programu korzystając z wcześniej stworzonego konta lub założyć całkiem nowe konto GG. Zakładając, że jest to Twoja pierwsza przygoda z Gadu-Gadu wybierz tę drugą opcję.

zakładanie konta gg

4. Teraz musisz wypełnić wszystkie dane niezbędne do stworzenia własnego profilu w GG. Następnie wystarczy kliknąć w „Rejestruj” by stać się członkiem internetowej społeczności GG.

GG dane

5. W kolejnym kroku należy podać swoje dane, zapoznając się przy tym z regulaminem ich przetwarzania. Jeśli chcesz zachować pełną anonimowość, to wystarczy, że uzupełnisz jedynie pola oznaczone gwiazdką. Pamiętaj jednak, że w ten sposób Twoi znajomi mogą mieć problem z odnalezieniem Cię za pomocą wyszukiwarki. Po uzupełnieniu danych kliknij w Dalej.

rejestracja konta GG

6. Zobaczysz teraz okno informujące o sukcesie tworzenia własnego konta, a także będziesz mógł zobaczyć swój indywidualny numer, który warto zapisać na kartce i zachować do wymiany ze znajomymi.  Podobnie należy zrobić z hasłem (zapisać i nie podawać nikomu).

Jak korzystać z GG?

1. Gdy już się zalogujesz, to najpierw zmień swój status w komunikatorze. Informuje on innych użytkowników, o tym np. czy jesteś dostępny aktualnie na GG, czy wolisz raczej żeby Ci nikt nie przeszkadzał. Na początek możesz ustawić status na dostępny, klikając na ikonę „słoneczka” i wybierając odpowiednią opcję. Aby być dostępnym/zalogowanym musisz podać hasło do swojego konta GG (to które wybrałeś na początku instalacji).

GG logowanie, hasło GG

2. Teraz powinieneś dodać jakieś kontakty do swojej listy. Jeżeli znasz numery swoich znajomych to kliknij w „Kontakty”, a następnie „Dodaj kontakt”, wpisując w pojawiające się okno numer swojego znajomego. Jeśli natomiast nie znasz żadnych numerów GG Twoich użytkowników, to możesz skorzystać z wyszukiwarki i  spróbować je odszukać. 

GG dodawanie kontaktu

3. Po odnalezieniu lub dodaniu wybranego kontaktu (kontaktów) możesz spróbować do kogoś „zagadać”. W tym celu kliknij dwa razy myszką na nazwę kontaktu z listy, a wówczas pojawi się okno, w którym będziesz mógł napisać do znajomego i komunikować się z nim.

gg rozmowa, gg kontakt

4. Należy pamiętać o wybieraniu tych osób z listy, które są dostępne lub chcą, żeby z nimi pogadać. Aby to sprawdzić wystarczy popatrzeć na kolor „słoneczka” użytkownika na liście kontaktów. Można też pisać do osób, których „słoneczko” jest koloru czerwonego, mogą być oni niedostępni albo niewidoczni i w tym ostatnim przypadku, to tylko od nich zależy czy będą mieli ochotę z Tobą „pogadać”.

Jak często korzystacie z GG? Z kim najczęściej komunikujecie się tym sposobem?

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 4 =