Jak stworzyć bloga na Wordpressie?

Internet    
ocena
Aby stworzyć blog na WordPressie nie trzeba mieć własnej domeny: wystarczy się zarejestrować w serwisie www.wordpress.com.

Jak stworzyć bloga na Wordpressie?

sxc.hu

Na stronie, poza samą możliwością założenia bloga, można odnaleźć wiele samouczków dotyczących samego tworzenia i zarządzania blogiem, z którymi warto się zapoznać.

Po wejściu na stronę należy kliknąć przycisk „Sign up now”. Można również zmienić język na polski przy użyciu sekcji „Language”.

blog

Pojawi się krótki formularz który należy wypełnić, w formularzu konieczne jest podanie nazwy bloga. Warto dobrze się zastanowić nad tym elementem, ponieważ będzie to główna wizytówka naszego bloga.

blog

Po zarejestrowaniu, na podany adres e-mail, zostanie wysłany link aktywacyjny. Należy w niego kliknąć, dzięki temu blog zostanie zaktywowany.

blog

Po kliknięciu można się już zalogować do CMS-a naszego bloga. Więcej o CMS-ie znajduje się tutaj.

blog

Po zalogowaniu pojawi się tablica umożliwiająca zarządzanie blogiem, aby dodać nowy post należy kliknąć przycisk „Posts” znajdujący się w lewym menu.

blog

Po kliknięciu rozwinie się lista funkcji. Kliknięcie w „add new” spowoduje otworzenie się edytora, gdzie możliwe będzie wprowadzenie treści pierwszego wpisu na blogu.

blog

Po zapisaniu i opublikowaniu treści post zostanie dodany.

Jakiego bloga planujecie prowadzić? Jaką tematykę na blogach preferujecie?

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 4 =