Zużycie transferu danych w laptopie - jak zmniejszyć?

Internet    
ocena

Czy Twój pakiet danych w laptopie wystarcza na długi okres? Czy też zdarza się tak, że pod koniec miesiąca brakuje już danych na dalsze połączenia z Internetem? Jeśli by tak było – koniecznie ogranicz zużycie transferu lub zwiększ jego limit do wykorzystania.

Zużycie transferu danych w laptopie - jak zmniejszyć?

Jeżeli korzystamy z mobilnego Internetu w laptopie, możemy w łatwy sposób ograniczyć zużywanie naszego transferu. Zobaczmy, jakie to proste.

W przypadku mobilnego dostępu do Internetu otrzymujemy ograniczony pakiet transferu danych. Po jego wykorzystaniu, w zależności od wybranego operatora, prędkość naszego Internetu zostaje znacząco ograniczona, co uniemożliwia nam łatwe korzystanie z zasobów sieci. Niektórzy operatorzy stosują zasadę, że po wykorzystaniu pakietu danych prędkość nie jest ograniczana, natomiast naliczane zostają opłaty za dalsze zużycie według dużo wyższych stawek cennikowych, co jest dla nas dużo bardziej niekorzystne.

W celu zmniejszenia zużycia naszego pakietu Internetowego, wyłączmy w laptopie wszelkiego rodzaju aktualizacje, które pobierać mogą dużo danych. Aktualizować te programy możemy wówczas w domu, podłączając komputer do Internetu stacjonarnego.

Możemy również zacząć korzystać ze stron mobilnych najbardziej popularnych serwisów, dzięki czemu znacząco zmniejszymy zużycie transferu, powinna także zwiększyć się prędkość ładowania tego typu stron.

Jeżeli pomimo powyższych zaleceń nadal zużywamy zbyt wiele transferu, ograniczmy oglądanie filmów w Internecie oraz pobierania ich. Pobierając pliki video, zużywamy nawet do 700 MB danych w zależności od jakości nagrania.

Warto wiedzieć również, że najmniej transferu danych pakietowych zużywamy na rozmowy tekstowe poprzez komunikatory typu GG oraz poprzez przeglądanie mobilnych wersji stron Internetowych.

Zacznijmy więc oszczędzać nasz pakiet danych, a wystarczy nam go na cały miesiąc. Internet mobilny to niestety nie Internet stacjonarny i wciąż posiada zbyt małe limity miesięcznego transferu, aby móc cieszyć się nim bez ograniczeń.

Mieliście kiedyś problem ze zbyt dużym zużyciem transferu danych? Jak sobie z nim poradziliście? Zapraszam do wypowiadania się w komentarzach.

OCENA
1.61
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 4 =