Inwestycje Co wpływa na kurs waluty?

Co wpływa na kurs waluty?

-

Ale coraz częściej dostrzegane są też czynniki psychologiczne, które w krótszym okresie czasu mają większy wpływ na kursy walut niż inne elementy. Z kolei w dłuższym okresie czasu przyjmuje się, że czynniki fundamentalne dają pewniejsze przewidywania co do kursów terminowych.

Szczególnie pewnym aspektem jest poziom rozwoju gospodarki. Jeżeli gospodarka się rozwija, waluta się umacnia i na odwrót, jeżeli w kraju panuje recesja, notowania waluty spadają. Podaż i popyt na rynku pieniądza mogą również wprowadzić spore zamieszanie w kursach. Działania inwestorów są nieprzewidywalne i ich skutki są szybciej odczuwalne.

Te czynniki często nazywane są przez analityków rynku aspektami psychologicznymi. Niektórzy z nich przyjmują, że ich oddziaływanie może zaburzyć działanie czynników fundamentalnych. Analiza historycznych zapisów kursów walut, na podstawie których przewiduje się przyszłe notowania nie uwzględnia działań inwestorów. A te mogą zmienić rytm kursów. Trudno przewidzieć zachowania inwestorów, ich zakupy i sprzedaże, a te mogą mieć ogromny wpływ na notowania kursów walutowych.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Kiedy można złożyć pozew o rozwód?

Rozwód jest niezwykle trudnym przeżyciem. Dość powiedzieć, że skala emocji doświadczanych przy okazji tego wydarzenia jest porównywalna z tymi, jakie towarzyszą nam w okolicznościach śmierci bliskiej osoby. Czasami jednak rozstanie stanowi jedyne wyjście. Kiedy zatem złożyć pozew o rozwód?

Peeling azjatycki – co to jest?

Efekt gładkiej skóry możemy uzyskać dzięki zabiegom złuszczającym wierzchnie warstwy naskórka. Dzięki niemu cera jest bardziej jednolita, bez zaskórników, z zamkniętymi porami. Zabieg ten nosi nazwę green peel, czyli peeling azjatycki. Dogłębnie oczyszcza skórę, a wykorzystuje do tego moc ziół takich jak: skrzyp, pokrzywa, rumianek, lawenda, nagietek lekarski, melisa czy arnik.

Zobacz też

Jak nie wpaść w marketingową pułapkę operatora?

Niedawno zasilałem swoje konto w komórce. Na koncie zatem mam sporo środków. Tymczasem budzi mnie SMS od operatora. „Obniż stan swojego konta o 25 zł w ciągu 5 dni, następnie zasil swoje konto kwotą minimum 25 zł, a otrzymasz 100 minut w sieci gratis!” czytam w wiadomości. Czy otrzymaliście kiedyś SMS-a o podobnej treści? Jeśli tak, to właśnie operator próbuje wykorzystać Wasze poranne, zaspane myśli.

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: