Czy warto inwestować w akcje?

Inwestycje    
ocena

Inwestowania w akcje można dokonać poprzez przystąpienie do Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych lub w Biurze Maklerskim. Obie instytucje pozwolą nam na zakup akcji, z tymże w Domu Maklerskim korzystając rady profesjonalnego maklera będziemy mieli większy wpływ na wybór poszczególnych firm, których akcje zechcemy kupić. TFI ma gotowe pakiety, portfele, które proponuje swoim klientom.

Czy warto inwestować w akcje?

photoxpress.com

Jest to zazwyczaj stały zestaw akcji. Inwestowanie na giełdzie ma raczej charakter długofalowy, aczkolwiek zmiany na niej mogą spowodować wcześniejsze niż planowane wyjście z inwestycji. Trudno przewidzieć dobry moment wypłacenia zainwestowanych środków, tak jak trudna do przewidzenia jest giełda.

Inwestowanie w akcje wiąże się ze sporym ryzykiem, zdecydowanie największym ze wszystkich inwestycji w papiery wartościowe, ale tez może przynieść niespodziewanie wysokie zyski. Tak jak niestety też straty. Akcje poleca się głównie osobom o dobrej znajomości mechanizmów rynkowych, lubiących ryzyko i nie bojących się go.

Tak jak wspomniane zostało na początku, inwestowanie w akcje to oszczędzanie długoterminowe. Administrowanie rachunkiem czy to w Domu Maklerskim czy w ramach TFI wiąże się z opłatami. Również upłynnienie posiadanych aktywów, zwłaszcza w Towarzystwie Funduszy, może być obwarowane dodatkowymi prowizjami.  Jednak zwolennicy akcji wiedzą, że dobrze ulokowane pieniądze na giełdzie mogą przynieść zysk nieporównywalny do tradycyjnych form oszczędzania. Nie należy jednak tracić świadomości co do możliwego ryzyka utraty nawet większej części zainwestowanego kapitału.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 3 =

Polecamy

Inwestowanie w obligacje

Inwestowanie w obligacje

Karolina Wyszogrodzka

Daytrading - informacje

Daytrading - informacje

Marcin Łabuś

Jak inwestować w nieruchomości?

Jak inwestować w nieruchomości?

Karolina Wyszogrodzka