Jak planować inwestycje?

Inwestycje    
ocena

Jak planować inwestycje?

sxc.hu

Strategia inwestycyjna to dział sztuki inwestowana obejmujący teorię, praktykę, przygotowanie i prowadzenie inwestycji. Zgodnie z nauka jaką poświęconą inwestowaniu, istnieją trzy główne strategie inwestycyjne. Strategia kupna akcji po przeciętnej cenie (zakładająca zakup zawsze za taką sama kwotę, takiego samego pakietu akcji w stałych regularnych okresach), strategia stałej struktury kapitału inwestycyjnego (zakładająca podział posiadanych środków pomiędzy instrumenty ryzykowne i bezpieczniejsze), oraz strategia cenowo wskaźnikowa( czyli inwestowanie środków na podstawie wskaźników cen produktów).

Wszystkie ona maja na celu założenie sobie planu działania w inwestowaniu. Mając budżet przeznaczony pod inwestycje powinniśmy zorganizować go sobie w jak najdogodniejszy dla nas sposób. Przede wszystkim jednak w sposób zakładający rentowność. Oczywiście samodzielne planowanie inwestycji, zwłaszcza dla początkującego inwestora może okazać się zbyt trudne. Dlatego warto zainwestować czas i pieniądze w dobrego doradcę inwestycyjnego, który wykaże się wiedzą i zaangażowaniem. Samemu możemy jednak pokusić się o przeanalizowanie swoich potrzeb i sprawdzenie, co będzie dla nas najlepsze. Najważniejsze będzie zapoznanie się choćby pobieżnie z dostępnymi instrumentami finansowymi. Przeanalizowanie każdego z nich, wybranie tych dziedzin inwestowania jakie będą według nas korzystne, a później skonfrontowanie naszej opinii z doradcą.

Strategie inwestycyjne powinny być ustalane tylko za pomocą analizy. Można obserwować trendy, przy założeniu, że pewne schematy zachowań rynku są powtarzalne. W ten sposób możemy spekulować, w którym kierunku pójdzie rynek podaży w przyszłości. Specjaliści posługują się również analizą fundamentalną, zwłaszcza wtedy gdy lokują pieniądze w rynek na dłuższy czas. Ten rodzaj analizy obejmuje wiele metod określania rzeczywistej wartości akcji spółek. Można kierować się wskaźnikami technicznymi, czyli liniami trendu i informacjami cenowymi, to jednak jako samodzielny wskaźnik będzie niewystarczającym.

Jeśli jesteśmy wprawionymi inwestorami, samodzielne ustalenie strategii inwestycyjnej nie powinno sprawić nam żadnych problemów. Jeśli jednak nie, to planowanie rozpocznijmy od doboru doradcy. Dobrym pomysłem jest także zapoznanie się z informacjami o najlepszych strategiach inwestycyjnych na 2011 rok. Zawarte są one w prasie specjalistycznej, czy na portalach internetowych. Nie wolno jednak sugerować się jedynie jednym źródłem. Odpowiednio zaplanowane inwestycje, wraz z rozsądnie dokonanym podziałem budżetu powinny być dla nas źródłem nie tylko dochodu, ale i po trosze emocjonującej zabawy.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 2 =

Polecamy

Inwestowanie w obligacje

Inwestowanie w obligacje

Karolina Wyszogrodzka

Daytrading - informacje

Daytrading - informacje

Marcin Łabuś

Jak inwestować w nieruchomości?

Jak inwestować w nieruchomości?

Karolina Wyszogrodzka