Najlepszy rachunek maklerski - porównanie

Inwestycje    
ocena

Przed założeniem konta maklerskiego zastanowić należy się nad tym, do czego to konto będzie nam służyć. Dla jednych będzie to konto, dzięki któremu będą mogli zapisać się na akcje w ofertach publicznych, dla kolejnych – możliwość przyjścia do biura i tam podjęcia decyzji o zakupie, zaś dla jeszcze innych ważna będzie szybka i częsta realizacja zleceń przez Internet. Jakie jest zatem idealne konto maklerskie dla Ciebie?

Najlepszy rachunek maklerski - porównanie

pixabay.com

Jak łatwo można zaobserwować – ilu klientów biur maklerskich, tyle różnych potrzeb. Nie ma więc idealnego rozwiązania dla wszystkich. Pewne rozwiązania mogą okazać się najkorzystniejszymi dla pewnej grupy klientów, jednak dla innej już nie. Dlatego przed podjęciem decyzji o otwarciu, koniecznie zadajmy sobie kilka pytań.

Czy potrzebujemy rachunku maklerskiego w banku, który prowadzi nasz rachunek osobisty? Niektóre biura maklerskie działające przy bankach, umożliwiają darmowe przelewy tylko wewnątrzbankowe, a więc wymuszają w ten sposób posiadanie rachunku w danym banku. Na szczęście kont takich nie jest dużo. Zdecydowana większość kont maklerskich umożliwia wypłatę w postaci przelewu na dowolny rachunek bankowy bezpłatnie.

Jeśli posiadamy rachunek osobisty w jednym z największych banków, może się okazać, że dostaniemy stosunkowo drogą ofertę konta maklerskiego. Największe banki pobierają najczęściej opłatę za prowadzenie rachunku maklerskiego w skali roku lub półrocza, a dodatkowo posiadają w ofercie jedne z najwyższych na rynku prowizji od zrealizowanych transakcji. Jeśli zatem nie potrzebujemy konta maklerskiego w jednym z takich banków, warto będzie wybrać ofertę biura działającego przy mniejszym banku lub biur maklerskich niedziałających przy bankach, takich jak XTB, IDM czy Trogon.

Transakcje przez Internet czy w oddziale? Jeśli nie wyobrażamy sobie życia bez dokonywania transakcji w oddziale lub przez telefon, zmuszeni będziemy wybrać rachunek maklerski z tradycyjną obsługą, który będzie znacznie droższy – prowizje za transakcje nierealizowane za pośrednictwem Internetu są nawet 6-krotnie większe. Internauci powinni poszukać rachunku z tanią obsługą przez Internet. Do najtańszych należy XTB Brokers, u którego nic nie zapłacimy za prowadzenie rachunku, a dodatkowo oferuje on jedną z najniższych prowizji na rynku, w wysokości 0,25% zrealizowanej transakcji.

Ważnym czynnikiem, przesądzającym o wyborze rachunku maklerskiego, będzie dla wielu z nas działanie aplikacji pozwalającej dokonywać transakcji. Większość aplikacji wymaga instalacji na naszym komputerze, jednak zdarzają się również i takie biura maklerskie, u których wszystko zrobimy na ich stronie internetowej – jest to jednak rozwiązanie mniej wygodne dla profesjonalnych inwestorów.

Przed podpisaniem umowy o koncie maklerskim, sprawdźmy więc tabelę opłat i prowizji danego biura maklerskie oraz czy spełnia ono nasze oczekiwania.

Posiadacie rachunek maklerski? Z jakiego rachunku korzystacie? Zapraszam do komentowania.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 1 =

Polecamy

Inwestowanie w obligacje

Inwestowanie w obligacje

Karolina Wyszogrodzka

Daytrading - informacje

Daytrading - informacje

Marcin Łabuś

Jak inwestować w nieruchomości?

Jak inwestować w nieruchomości?

Karolina Wyszogrodzka