Notowania ciągłe - rodzaj dostępu

Inwestycje    
ocena

Wybierając odpowiedni rachunek maklerski, pamiętać należy o tym, że oprócz podstawowych parametrów, takich jak opłata za prowadzenie konta czy prowizja za czynności maklerskie, dojdą nam jeszcze opłaty z tytułu udostępnienia notowań ciągłych w czasie rzeczywistym.

Notowania ciągłe - rodzaj dostępu

photoxpress.com

Umożliwiają nam one aktualny podgląd bieżącej sytuacji rynkowej, a w przypadku dokonywania częstych transakcji – ułatwiają szybkie podjęcie decyzji inwestycyjnej. Są nieodłącznym narzędziem każdego daytradera, bez nich niemal nie dałoby się dokonywać transakcji, nie znając aktualnej ceny rynkowej. Jak więc można wywnioskować – dla inwestora dokonującego transakcji przez Internet, dostęp do notowań jest wręcz niezbędny.

Biura maklerskie umożliwiają dostęp do notowań w czasie rzeczywistym w różnych pakietach. Różnią się one od siebie ceną oraz ilością wyświetlanych najlepszych ofert kupna i sprzedaży. Oferty kupna i sprzedaży informują nas, na jakim poziomie ustawionych jest najwięcej chętnych na kupno lub sprzedaż akcji danej spółki. To zdecydowanie pomaga ocenić bieżącą sytuację spółki pod kątem analizy technicznej. Pomaga również znaleźć poziomy wsparcia i oporu, na których cena może się zatrzymać.

Wśród dostępnych pakietów notowań ciągłych najczęściej spotykanymi są: z jedną najlepszą ofertą, z trzema ofertami, pięcioma oraz z pełną ofertą zleceń.

Z reguły dla mało wymagających inwestorów oraz dla osób rzadko dokonujących transakcji biura maklerskie udostępniają bezpłatnie swoim klientom abonament na dostęp do jednej najlepszej oferty w czasie rzeczywistym. Są jednak wyjątki – przykładowo w Domu Maklerskim BZ WBK otrzymamy ten dostęp za darmo pod warunkiem, że w poprzednim miesiącu dokonaliśmy choć jednej transakcji.

Dostęp do trzech lub pięciu najlepszych zleceń kupna i sprzedaży znajdziemy w większości ofert. Zazwyczaj kosztują one w granicach 50-100 zł miesięcznie, jednak można tę cenę obniżyć nawet do 0 zł, w zależności od obrotu na rachunku w ostatnim miesiącu.

Dla najbardziej wymagających inwestorów znajdziemy ofertę pełnego pakietu zleceń. Nie jest ta oferta dostępna we wszystkich biurach maklerskich, a w dostępnych kosztuje nawet 200 zł za miesiąc. Opłaty unikniemy, jeśli dokonamy odpowiednio wysokiego obrotu w poprzednich miesiącach.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 3 =

Polecamy

Inwestowanie w obligacje

Inwestowanie w obligacje

Karolina Wyszogrodzka

Daytrading - informacje

Daytrading - informacje

Marcin Łabuś

Jak inwestować w nieruchomości?

Jak inwestować w nieruchomości?

Karolina Wyszogrodzka