W co warto zainwestować?

Inwestycje    
ocena

Należy pamiętać o tym, że najlepsze inwestycje to inwestycje długoterminowe. Nie są one tak bardzo podatne na wahania rynkowe i mogą zapewnić najwyższą stopę zwrotu z kapitału. Jednocześnie, inwestycje nie muszą oznaczać angażowania wielkich kwot.

W co warto zainwestować?

dreamstime.com

Są takie możliwości, szczególnie w Otwartych Funduszach Inwestycyjnych, aby zacząć swoją przygodę z rynkiem inwestycji od bardzo małych kwot, nawet od 100 zł miesięcznie.

Obecnie inwestycją uznawaną przez znawców za najbardziej bezpieczną i pewną jest inwestycja w metale szlachetne, przede wszystkim złoto. Bardzo modna z kolei jest inwestycja w wino. Może ona przynieść nawet kilkudziesięcioprocentowy zwrot z kapitału, ale szacowana powinna być na co najmniej kilka lat.

Tradycyjnie można też zaryzykować na giełdzie w akcje. To dosyć agresywna forma lokowania gotówki, może przynieś tak duże dochody jak i ogromne straty. Przydaje się tu spora wiedza lub dobry makler.

Bardzo bezpieczną formą, również dla osób o niewielkich zasobach finansowych są wspomniane wyżej OFI. Dzięki różnorakim rynkom na których inwestują, możliwości wyboru kilku rodzaju portfeli, a co za tym idzie różnych lokat gotówki stanowią świetne rozwiązanie zarówno dla dużych inwestorów jak i drobnych, początkujących kapitalistów.

Fundusze Inwestycyjne dużych banków i firm kapitałowych oferują stosunkowo niewielkie opłaty za profesjonalne zarządzanie gotówką klienta. Mogą wiązać się dodatkowymi funkcjami, na przykład zbieraniem funduszy na konkretny cel - posag czy studia dla dziecka lub emeryturę, albo z ubezpieczeniem na życie. W tych przypadkach okres lokowania środków może być krótko jak i długoterminowy.

Popularny sposób inwestowania proponuje rynek nieruchomości i to szeroko rozumiany. Celem mogą tu być zarówno działki rolne i budowlane jak i mieszkania oraz domy. Każda z tych nieruchomości może znaleźć swojego inwestora, ale należy pamiętać, że są to zwykle wysokokwotowe lokaty długoterminowe. Można zarabiać na samej odsprzedaży własności, ale też na wynajmie czy dzierżawie.

W co według Was warto inwestować? Podzielcie się swoimi propozycjami w komentarzach.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 1 =

Polecamy

Inwestowanie w obligacje

Inwestowanie w obligacje

Karolina Wyszogrodzka

Daytrading - informacje

Daytrading - informacje

Marcin Łabuś

Jak inwestować w nieruchomości?

Jak inwestować w nieruchomości?

Karolina Wyszogrodzka