Co lepsze - myszka bezprzewodowa czy przewodowa?

Komputer    
ocena
Zastanawiasz się nad kupnem nowej myszy i masz dylemat jaką wybrać: przewodową czy bezprzewodową? Odpowiedź na to pytanie nie jest proste i podobnie jak przy wyborze innych akcesoriów do komputera, tak i tutaj wszystko zależy od przynajmniej kilku czynników.

Co lepsze - myszka bezprzewodowa czy przewodowa?

sxc.hu

Poniżej postaramy się odpowiedzieć na 2 pytania: którą mysz lepiej kupić oraz czy warto inwestować w mysz bezprzewodową?

Zacznijmy może od opisaniu poszczególnych czynników mogących mieć wpływ na nasz wybór:

Cena: jeśli zależy nam na znacznie tańszej myszce, to lepszym wyborem okaże się przewodowa (różnica w cenach podobnej jakości myszy różni się od ok. 30 zł w górę w zależności od modelu i firmy).

Jakość: w tym aspekcie można postawić znak równości, gdyż na jakość myszki nie wpływa kabel lub jego brak.

Wygoda: tutaj również trzeba rozdzielić pojęcie wygody w odniesieniu do rodzaju myszki, jej wyprofilowania i użyteczności, a wygodę związaną z podłączeniem za pomocą kabla lub jego brakiem. Z pewnością lepszym rozwiązaniem będzie zakup myszy bezprzewodowej, jeśli korzystamy z laptopa w różnych miejscach lub w sytuacji gdy najzwyczajniej przeszkadzają nam rozmaite kable plątające się pod nogami. Jeśli zaś używamy wyłącznie komputera stacjonarnego w domu i nie zwracamy aż tak uwagi na kable (bo np. nie mamy podłączonej zbyt dużej ilości urządzeń zewnętrznych, to mysz przewodowa powinna nas zadowolić.

Częstotliwość użycia: kupno myszy bezprzewodowej wiąże się także z wytrzymałością baterii, która zwłaszcza w domu przy częstym użyciu wyczerpuje się błyskawicznie. Trzeba także wziąć pod uwagę fakt, że wraz z użyciem baterii może się zdarzyć, że mysz będzie nam przerywać w trakcie pracy, co może na dłuższą metę być uciążliwe.

Biorąc pod uwagę powyższe składowe zarówno mysz przewodowa jak i bezprzewodowa może mieć swoje wady i zalety. Czy warto zatem kupić mysz bezprzewodową? Z pewnością tak, jeśli zależy nam na wygodzie użytkowania, drażnią nas kable, a ponadto jesteśmy osobami mobilnymi, którym nie przeszkadza zainwestowanie nieco większej kwoty. Droższe myszki bezprzewodowe, których cena wynosi powyżej 100 zł, charakteryzują się zarówno dobrym wykonaniem jak i długą żywotnością baterii, jednak zanim zdecydujemy się na zakup warto raz jeszcze przeanalizować powyższe za i przeciw.

Z jakiej myszki korzystacie, dlaczego taką wybraliście? Podzielcie się opiniami.

OCENA
3.67
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 4 =