Co robić w przypadku zalania laptopa?

Komputer    
ocena

Generalną zasadą podczas korzystania z laptopów jest zakaz picia napojów przy tym sprzęcie. Urządzenia elektroniczne nie są wodoodporne i wilgotne środowisko źle im służy. Ze względu na bliskość poszczególnych elementów woda wylana na klawiaturę może uszkodzić na przykład płytę główną.

Co robić w przypadku zalania laptopa?

sxc.hu

Aby zniwelować skutki zalania natychmiast należy odchylić do tyłu ekran i odwrócić laptopa do góry nogami, w ten sposób istnieje możliwość uratowania płyty głównej laptopa. Warto manewrować laptopem tak, by upewnić się, że cały płyn wydostał się ze środka.

Jednocześnie należy wyłączyć zasilanie i wyciągnąć baterię. Laptop powinien być pozostawiony na 24 godziny w pozycji klawiaturą do dołu. Jeżeli na laptop wylała się inna ciecz i woda, warto po wyschnięciu przeczyścić go dodatkowo. 

Jeżeli konieczne jest dokładniejsze czyszczenie klawiatury można spróbować skorzystać z dostępnych w sklepach internetowych preparatów stworzonych do czyszczenia zalanych klawiatur. Preparaty są zwykle wyposażone w szczoteczki, którymi można dostać się w trudno dostępne miejsca. Należy pamiętać, że przy czyszczeniu tego typu aparatami bateria musi być wyjęta z laptopa.

Jeżeli laptop nadal nie działa, należy zanieść go do serwisu. W serwisie uzyskamy informacje, czy nie została przypadkiem uszkodzona płyta główna lub inne ważne komponenty laptopa. Niestety ceny tego typu napraw mogą obciążyć naszą kieszeń, dlatego warto zapobiegać tego typu wydarzeniom i nic nie pić przy laptopie.

Jak dbacie dbacie o swój sprzęt? Czy często zdarza się Wam go narazić na uszkodzenia?

OCENA
3.80
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 2 =