Co zrobić, gdy nie ma dźwięku w komputerze?

Komputer    
ocena

Czasami w komputerze dźwięk przestaje działać z niewiadomych powodów, na szczęście jest kilka rzeczy, które możemy zrobić samodzielnie przed wezwaniem informatyka.

Co zrobić, gdy nie ma dźwięku w komputerze?

photoxpress.com

W pierwszej kolejności warto sprawdzić, czy wszystkie kable od słuchawek i głośników są na pewno podłączone, czasami zdarza się, że przez kopnięcie lub szarpnięcie rozłączają się.

Jeżeli jednak wszystko jest w porządku, należy sprawdzić, czy przypadkiem komputer nie został wyciszony. Jeżeli ikonka dźwięku w prawym dolnym rogu ekranu jest przekreślona oznacza to, że właśnie tak się stało i należy z powrotem włączyć dźwięk. Aby to zrobić należy kliknąć na ikonę dźwięki dźwięk zostanie przywrócony.

Jeżeli jednak ta metoda nie zadziała warto zajrzeć do ustawień w Panelu Sterowania i kliknąć przycisk „Sprzęt i dźwięk”.

dźwięk
Następnie wybrać przycisk „Dźwięk” i w oknie, które się otworzy sprawdzić, czy wszystkie urządzenia są włączone.
dźwięk


Jeżeli wszystkie powyższe metody zawiodą można spróbować przeinstalować sterowniki od karty dźwiękowej. Jeżeli nie wiemy, jaką kartę dźwiękową posiadamy, należy ściągnąć program Softwarepatch Everest, który skanuje sprzęt na komputerze.

W zakładce „Multimedia” podany jest model karty dźwiękowej. Mając już model, należy w wyszukiwarce lub na stronie producenta odszukać sterownik do karty dźwiękowej i go pobrać.

Mając pobrany i rozpakowany sterownik, klikamy prawym przyciskiem myszy folder „Mój komputer” znajdujący się na pulpicie i wybieramy „Właściwości”, następnie zakładkę „Sprzęt” i w tej zakładce opcję „Menadżer urządzeń”.

W otwartym oknie można odnaleźć określenie „Nieznane urządzenie audio” lub nazwę karty dźwiękowej (możliwe, że będzie przy niej wykrzyknik) i klikając na tej pozycji wybieramy „Właściwości”. Otworzy się kolejne okno, gdzie należy wybrać opcję „Aktualizuj sterownik”. Po tej operacji dźwięk powinien być przywrócony.

Próbowaliście sami rozwiązać problem? Co zrobiliście?

OCENA
2.68
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 4 =