Czym czyścić komputer?

Komputer    
ocena

Komputer to sprzęt, który bardzo łatwo się brudzi, zazwyczaj długo stoi w jednym miejscu i łatwo o to, by obrósł kurzem. Elementy w komputerze działają dużo mniej efektywnie, jeżeli są zakurzone.

Czym czyścić komputer?

sxc.hu

Duża ilość kurzu utrudnia przebieg powietrza w komputerze, więc komputer działa głośniej (wentylatory szybciej się obracają) i szybciej się nagrzewa.

Czyszczenie wnętrza komputera można rozpocząć od odkurzenia odkurzaczem oraz wydmuchania brudu sprzężonym powietrzem. Obudowę z zewnątrz należy przeczyścić ściereczką. Można użyć detergentu.

Brudna mysz zazwyczaj częściej się zacina i jest mało precyzyjna. Jeżeli mamy mysz na podczerwień, wystarczy przeczyścić ją ściereczką. A jeżeli posiadamy model myszki kulkowej, kulkę należy wyciągnąć i dokładnie ją wyczyścić. Wnętrze myszki można potraktować wacikami do uszu.

Do czyszczenia klawiatury można użyć sprzężonego powietrza i spróbować nim wydmuchać brud spomiędzy klawiszy. Jeżeli klawisze są bardzo brudne można je wyciągnąć (wychodzą po podważeniu) i usunąć brud z miejsc, które odsłoniły. Przed zdjęciem klawiszy warto wykonać fotografie klawiatury, by nie zapomnieć jej układu. Same klawisze można włożyć do miski z wodą, namoczyć a następnie każdy klawisz wytrzeć ściereczką. Przed ponownym zmontowaniem klawiszy, należy upewnić się, że są one dobrze wysuszone.

Podczas czyszczenia komputera nie wolno zapomnieć o kablach. Wszystkie powinny być przetarte – oczywiście po odcięciu źródła zasilania.

Podczas czyszczenia należy ze względów bezpieczeństwa odłączyć komputer od prądu, zwłaszcza jeżeli czyścimy wnętrze komputera. Informacje o tym, jak czyścić monitor znajdziesz tutaj.

Przy czyszczeniu wnętrza komputera należy również pamiętać o gwarancji. Ponieważ otwieranie obudowy może spowodować jej utratę.

Jak często czyścicie komputer? Jakich środków używacie?

OCENA
1.25
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =