Jak chronić komputer przed wirusami?

Komputer    
ocena

Przed wirusami najlepiej chronić się w taki sposób, by nie dopuścić, żeby pliki mogące stworzyć zagrożenie trafiły do naszego komputera. Dlatego, bardzo ważną rzeczą jest zainstalowanie odpowiedniej zapory sieciowej, czyli firewalla.

Jak chronić komputer przed wirusami?

sxc.hu

Program taki, ma zadanie nadzorować połączenie z Internetem i filtrować połączenia wychodzące i przychodzące oraz alarmować w momencie, gdy pojawi się zagrożenie (takim zagrożeniem może być na przykład zainfekowany plik). Przykładem dobrej, a do tego darmowej zapory sieciowej jest firewall firmy Comodo: http://personalfirewall.comodo.com/

Należy również zainstalować program atywirusowy. Celem programu antywirosowego jest wykrywanie zainfekowanych plików, które już pojawiły się na komputerze. W razie zagrożenia użytkownik jest bezzwłocznie alarmowany. Możliwe jest również samodzielne wykonanie skanowania komputera w poszukiwaniu zainfekowanych plików. Dobrymi programami antywirusowymi są programy AVG http://www.avg.pl/ czy AVAST! http://www.avast.com/pl-pl/index . Więcej o programach antywirusowych można dowiedzieć się tutaj: Który program antywirusowy wybrać?

Jednak najważniejsze jest, by nie dopuścić w ogóle do zagrożenia komputera. By to osiągnąć, warto zastosować się do poniższych zasad:

1. Po pierwsze nie otwierać załączników poczty e-mail od obcych osób, zwłaszcza jeżeli są to pliki wykonywalne (o rozszerzeniu exe). Warto dokładnie sprawdzić, kim jest nadawca e-maila kierowanego do nas i dlaczego zdecydował się nam coś wysłać.

2. Należy pamiętać, że zarówno firewall, jak i antywirus musi być regularne aktualizowany. Warto również często skanować komputer.

A Wy jak zabezpieczacie się przed wirusami? Polecacie jakiś program antywirusowy? Podzielcie się opiniami.

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 5 =