Jak czyścić klawiaturę laptopa?

Komputer    
ocena

Korzystanie z laptopa, nawet bardzo ostrożne, nie uchroni nas przed zabrudzeniem go. Laptop jest urządzeniem przenośnym, przez co często jest zostawiany w zakurzonych miejscach lub w pobliżu jedzenia.

Jak czyścić klawiaturę laptopa?

photoxpress.com

Niestety, w pewnym momencie klawiatura może zacząć się kleić, a w najgorszym przypadku klawisze zaczną źle działać, gdyż będą się zacinać. Czyszczenie klawiatury, jeżeli nie jest ona mocno brudna, nie powinno przysporzyć wielu problemów.

 1. Krok pierwszy

  Przed czyszczeniem należy odciąć komputer od źródła zasilania i wyciągnąć wszystkie kable. Dotyczy to również pamięci USB.

 2. Krok drugi

  Czyszczenie warto rozpocząć od najprostszych metod. Najbardziej znanym sposobem jest próba potraktowania komputera sprężonym powietrzem. Sprężone powietrze jest dostępne w większości sklepów z akcesoriami komputerowymi. Pamiętaj, by nie trzymać sprężonego powietrza do góry nogami.

 3. Krok trzeci

  Po przeczyszczeniu klawiatury warto przetrzeć cały laptop wilgotną szmatką, taką która nie pozostawi nitek na częściach komputera. Następnie należy pozostawić laptopa do wyschnięcia.

 4. Krok czwarty

  Jeżeli klawiatura będzie na tyle brudna, że konieczne okaże się usunięcie klawiszy, należy delikatnie je podważyć i wyjąć.

 5. Krok piąty

  Warto zrobić zdjęcie przed usunięciem klawiszy, aby nie zapomnieć układu klawiatury. Mając wyjęte klawisze, należy umieścić je w misce i dodać kilka kropel płynu do mycia naczyń.

 6. Krok szósty

  Można przetrzeć każdy z klawiszy miękką ściereczką. Następnie trzeba pozwolić klawiszom dokładnie wyschnąć i włożyć je do klawiatury.

Aby jak najrzadziej wykonywać powyższe czynności, powinno się unikać jedzenia i picia przy laptopie.

Jak często czyścicie komputer? Jakich środków używacie?

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 3 =