Jak czyścić monitor LCD?

Komputer    
ocena

Monitor to jedno z łatwiej brudzących się urządzeń domowych. Łatwo przyciąga kurz, dotykanie go tłustymi palcami powoduje, że natychmiast widać smugi, a kichnięcie powoduje nieestetyczne kropelki na ekranie.

Jak czyścić monitor LCD?

sxc.hu

Można powiedzieć, że obowiązkowym wyposażeniem każdego posiadacza monitora LCD są ściereczki. Tak naprawdę mogą być to nawet zwykłe szmatki, którymi można dokładnie wytrzeć monitor. Szczególnie dobrze sprawdzają się ściereczki z mikrofibry, czyli specjalnego, bardzo cienkiego typu włókna. Ponadto, sklepy ze sprzętem komputerowym oferują dedykowane ściereczki do czyszczenia monitorów nawilżone odpowiednimi preparatami.

W sklepach można również bez problemu otrzymać różne produkty umożliwiające utrzymanie ekranu w jak najlepszym stanie. Preparaty są również niekłopotliwe w korzystaniu, są to zazwyczaj pianki albo produkty w sprayu.

Na końcu powierzchnię pomiędzy ekranem a obudową monitora warto przeczyścić wacikiem do uszu by jeszcze dokładniej usunąć brud.

Jeżeli monitor jest mocno zakurzony, można spróbować potraktować go najpierw sprężonym powietrzem i dopiero potem korzystać z innych środków.

Na czystość monitora warto zwracać szczególną uwagę, starać się go nie dotykać i w razie potrzeby czyścić.

Jak często czyścicie komputer? Jakich środków używacie?

OCENA
2.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =