Jak drukować dwustronnie?

Komputer    
ocena
Drukowanie dwustronne to dobry sposób na oszczędność papieru i co za tym idzie ochronę przyrody. Dlatego, jeżeli tylko jest taka możliwość, powinniśmy korzystać z tej funkcji zwłaszcza, że jest ona dostępna dla większości drukarek używanych w warunkach domowych. Drukowanie dwustronne można również skonfigurować ręcznie, drukując strony nieparzyste, a następnie używając tych samych kartek do wydruku stron parzystych.

Jak drukować dwustronnie?

photoxpress.com

Aby skorzystać z opcji drukowania dwustronnego, należy otworzyć dokument i następnie wyszukać opcję „Drukuj” - dla większości programów znajduje się ona w menu głównym. Na przykład w MS Word można ją znaleźć po kliknięciu „Plik” w głównym menu i następnie „Drukuj”. Następnie klikamy przycisk „Właściwości…”

drukowanie dwustronne

Następny krok to wybór odpowiedniego sposobu wydruku – można podawać papier drukarce ręcznie, ale można zdefiniować, by drukowała dwustronnie automatycznie. W zależności od drukarki i programu, w którym się drukuje, można określić takie rzeczy jak na przykład odległość marginesów.

drukowanie dwustronne

Po wyborze wybranego sposobu wydruku na stronie klikamy „OK” i drukarka rozpocznie drukowanie.
Należy pamiętać, że w zależności od użytego programu okienka drukowania mogą różnić się od siebie. Na przykład w Microsoft Word 2010 wystarczy kliknąć „Drukuj” i w pasku kontekstowym pokaże się okno rozwijane „ustawienia” należy wybrać funkcję „druk dwustronny”

drukowanie dwustronne

Po wyborze opcji wydruku należy kliknąć przycisk „drukuj” znajdujący się w górnej części panelu.

Na jakie problemy napotykacie najczęściej podczas drukowania? Podzielcie się swoimi opiniami.

OCENA
1.67
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 3 =