Jak odzyskać dane z CD?

Komputer    
ocena
Płyty CD pozwalają w bardzo wygodny sposób przechowywać dane. Muzykę nagraną na płytach CD można bez problemu odtworzyć nawet na stosunkowo starych odtwarzaczach. Niestety, płyty mają swoje wady: podstawową jest duża zawodność. Płyty szybko się psują i zapisywanie ważnych danych na tym nośniku pamięci może okazać się niestety złym pomysłem.

Jak odzyskać dane z CD?

photoxpress.com

Jeżeli zdarzyło się, że płyta nie chce się odtworzyć i odczytać danych, pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić to spróbować ją wyczyścić, czyli umyć specjalnym płynem do czyszczenia (płyny takie dostępne są w praktycznie każdym supermarkecie), można spróbować ostrożnie przetrzeć powierzchnię płytki miękką szmatką, a po wyschnięciu spróbować odczytać. Jeżeli to nie pomoże, można sprawdzić płytę, próbując odtworzyć ją w innym komputerze, może się zdarzyć, że tam zadziała bez większego problemu.

Jeżeli jednak powyższe sposoby zawiodą, można spróbować posiłkować się programami specjalnie do tego stworzonymi. Przykładem takiego programu jest CDRoller, który umożliwia odzyskanie danych z dysków CD, DVD czy nawet BlueRay. Program można pobrać: http://www.idg.pl/ftp/pc_26448/CDRoller.90060.html, zainstalować, a następnie przejść proces odzyskiwania danych.

Innym programem, który może nam bardzo pomóc jest CDcheck. Poza tym, że program wesprze nas przy odzyskiwaniu danych z uszkodzonych i nienadających się odczytać płyt to pomoże sprawdzić czy pliki na dowolnej płycie CD nie są uszkodzone. Program jest płatny, ale dostępna jest jego wersja trialowa. Program można pobrać stąd: http://www.programs.pl/program,628,CDCheck.html

Jak często zdarza macie problem z odczytem danych z płyty CD?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =