Jak odzyskać plik z kosza?

Komputer    
ocena

Kosz w systemie Windows to specjalnie przygotowany folder systemowy, który najpierw przechowuje wybrane przez użytkownika do usunięcia dane, a następnie umożliwia ich usunięcie. Jego ikona zostaje umieszczona przez instalator Windows na pulpicie, tak by użytkownik mógł przeglądać jego zawartość i mieć do niego zawsze dostęp.

Jak odzyskać plik z kosza?

photoxpress.com

Jak przywrócić plik z kosza?

Na początek warto prześledzić, co dzieje się z plikiem, gdy go usuniemy. W tym celu na pulpicie stworzyliśmy trzy różne pliki, które zaznaczamy, a następnie klikając na jeden z nich, prawym przyciskiem myszy, wybieramy z listy „Usuń”.


Przywracanie kosza

Mogłoby się wydawać, że pliki te zostały już usunięte na zawsze, ale tak naprawdę zostały jedynie przeniesione do kosza. Można to zauważyć patrząc na jego ikonę, która z pustego zamienia się w zapełniony.

Ikonka kosza

Teraz wystarczy kliknąć dwa razy na ikonę kosza, by przejrzeć jego zawartość i zobaczyć trzy usunięte wcześniej pliki. Czasami zdarza się, że przez przypadek jakiś plik ląduje w koszu, a tak naprawdę nie chcemy go usunąć. Aby go przywrócić wystarczy tylko kliknąć na niego prawym przyciskiem myszy i wybrać „Przywróć”.

Odzyskiwanie kosza

Pliki zostają wtedy z powrotem przywrócone na miejsce skąd zostały usunięte i można z nich bez problemu dalej korzystać.

UWAGA!

Warto pamiętać, że usunięcie pliku tradycyjną metodą nie znaczy od razu, że plik ten znika z dysku komputera. Trafia on bowiem do kosza, gdzie może przebywać aż do momentu, gdy się zapełni lub do czasu, kiedy ktoś opróżni jego zawartość.

OCENA
2.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 1 =

Dzięki za pomoc. Mam 56 lat i dopiero uczę się obsługi komputera!1!1!1.

~ Krawczyk to Sprzedawczyk / 2018-01-16 12:21:59
oceń komentarz: (0) (0)