Jak odzyskać usunięte dane z pendrive'a?

Komputer    
ocena
Pendrive to bardzo dobre urządzenie do przechowywania danych. Pendrive’y są pojemne oraz mniej zawodne niż na przykład płyty CD czy prawie zapomniane dyskietki.

 Jak odzyskać usunięte dane z pendrive'a?

sxc.hu

Jednak czasami i one się psują. Poza tym, może się zdarzyć, że omyłkowo usuniemy jakieś ważne dla nas dane. Na szczęście, w takim przypadku, istnieje możliwość odzyskania plików – w sieci znajduje się wiele programów oferujących pomoc.

Pandora Recovery, który można pobrać z Internetu, to program umożliwiający odzyskanie danych z różnych pamięci i dysków twardych. Zaletą tego programu jest jego prostota - nie powinien przysporzyć problemów nawet początkującemu użytkownikowi. Niestety, nie jest to program darmowy. W sieci można znaleźć darmową wersję próbną, jednak nie umożliwia ona odzyskiwania plików – można je jedynie podejrzeć.

Innym programem, który może pomóc w sytuacji gdy plik został skasowany, jest program UndeleteMyFiles (http://www.dobreprogramy.pl/UndeleteMyFiles,Program,Windows,12355.html). Program jest darmowy i umożliwia odzyskanie danych zarówno z pendrive’ów, jak i z dysku twardego.

pendrive

Aby odzyskać dane należy kliknąć „File Rescue”.

pendrive

A następnie wybrać dysk, z którego chcemy odzyskać pliki i nacisnąć przycisk „Scan”.
Skasowane pliki wyświetlą się w okienku i możliwy będzie wybór tych, których najbardziej potrzebujemy.

Jak często natrafiacie na problem z uszkodzonymi plikami na pendrivie?

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 2 =