Komputer Jak odzyskać usunięte dane z pendrive'a?

Jak odzyskać usunięte dane z pendrive’a?

-

Jednak czasami i one się psują. Poza tym, może się zdarzyć, że omyłkowo usuniemy jakieś ważne dla nas dane. Na szczęście, w takim przypadku, istnieje możliwość odzyskania plików – w sieci znajduje się wiele programów oferujących pomoc.

Pandora Recovery, który można pobrać z Internetu, to program umożliwiający odzyskanie danych z różnych pamięci i dysków twardych. Zaletą tego programu jest jego prostota – nie powinien przysporzyć problemów nawet początkującemu użytkownikowi. Niestety, nie jest to program darmowy. W sieci można znaleźć darmową wersję próbną, jednak nie umożliwia ona odzyskiwania plików – można je jedynie podejrzeć.

Innym programem, który może pomóc w sytuacji gdy plik został skasowany, jest program UndeleteMyFiles (http://www.dobreprogramy.pl/UndeleteMyFiles,Program,Windows,12355.html). Program jest darmowy i umożliwia odzyskanie danych zarówno z pendrive’ów, jak i z dysku twardego.

pendrive

Aby odzyskać dane należy kliknąć „File Rescue”.

pendrive

A następnie wybrać dysk, z którego chcemy odzyskać pliki i nacisnąć przycisk „Scan”.
Skasowane pliki wyświetlą się w okienku i możliwy będzie wybór tych, których najbardziej potrzebujemy.

Jak często natrafiacie na problem z uszkodzonymi plikami na pendrivie?

Poprzedni artykułJak odzyskać dane z CD?
Następny artykułJak naprawić archiwum RAR?
Anna Liszewska

Anna Liszewska - ukończyła Politechnikę Wrocławską na kierunkach: Technologie Internetowe oraz Zarządzanie i Marketing. Jej praca magisterska dotyczyła użyteczności aplikacji internetowych. Doświadczenie zdobywała, pracując w agencjach interaktywnych m.in. jako kierownik sekcji usability, specjalista ds. inżynierii przemysłowej, specjalista ds. projektów społecznościowych.

Nasz specjalista o sobie:

Na co dzień badam i projektuję serwisy internetowe oraz aplikacje webowe. Prowadzę również szkolenia w tym zakresie. Poza tematyką usability interesuję się przede wszystkim mediami społecznościowymi i ich wykorzystaniem w marketingu i reklamie. Wolny czas poświęcam na czytanie książek, turystykę górską oraz jeździectwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Ochrona środowiska na placu budowy – przepisy

Ochrona środowiska na placu budowy domu jednorodzinnego nie jest obwarowana wieloma przepisami prawa – teren budowy nie jest duży, zaś akt, że zostało wydane pozwolenie na budowę oznacza, że powstanie na działce domu jest zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, a sąsiedzi nie oprotestowali budowy. Ponadto, ochroną środowiska powinien zająć się kierownik budowy oraz projektant, na etapie opracowania projektu budowlanego.

Na czym polega japoński manicure?

Kraj kwitnącej wiśni, jak inaczej nazywana jest Japonia, kojarzy się z przywiązaniem do tradycji oraz życia w harmonii z naturą. I taka właśnie jest odmiana manicure z tego kraju pochodząca.

Zobacz też

Jakie drzwi antywłamaniowe?

Zalewnie rynku tanimi drzwiami antywłamaniowymi prowadzi podejmowania pochopnych decyzji o ich zakupie, gdy tymczasem można się przez nie przedostać bez większego problemu – rozwiercając zamek, ściągając je z zawiasów, czy narzędziami do blachy robiąc w nich bez problemu otwór. Na jakie elementy warto zwrócić uwagę? Czy warto żądać atestów od producenta? Jakich informacji szukać w dokumentacji?

Bluza męska – jak poprawić jej casualowy styl

Bluza to uniwersalna część garderoby, która zależnie od kroju i doboru dodatków może spełniać różne funkcje w codziennej, męskiej...

Zimowe zabawy z dziećmi w domu

Zima to zdecydowanie piękna pora roku, trzeba tylko nauczyć się dostrzegania jej zalet. Wprawdzie temperatura spada poniżej zera, na...

Może Cię zainteresuje: