Jak pozbyć się skrótów z pulpitu?

Komputer    
ocena
Poniżej prezentujemy sposób zarówno na usuwanie skrótów z pulpitu, jak również takich, które zostały w systemie po dawno usuniętych programach.

Jak pozbyć się skrótów z pulpitu?

sxc.hu

Usuwanie skrótów z pulpitu można wykonać błyskawicznie przytrzymując przyciski Shift + Delete, a następnie wciskując Enter. Skróty usunięte w ten sposób nie lądują w Koszu tylko są całkowicie kasowane z dysku komputera.

W przypadku, gdy na pulpicie naszego komputera przez dłuższy czas nie korzystaliśmy z określonych skrótów, a powoli kończy się na nim miejsce, to system automatycznie poprosi o zwolnienie miejsca przez pozbycie się nieaktywnych skrótów. Jeśli zgodzimy się na tę operację, to pojawi się nowe okno, na którym znajdziemy listę najrzadziej używanych ikonek.

Istnieje również taka sytuacja, że na pulpicie znajdą się skróty, które w normalny sposób nie da się usunąć. Przyczyną tego może być wcześniejsze usunięcie bądź deinstalacja programu lub aplikacji do której prowadzi dany skrót. W takim wypadku skrót powszechnie uważany jest za 'martwy'. Najprostszym sposobem na jego usunięcie jest zainstalowanie darmowego programu Unlocker, którego można pobrać pod adresem http://pobierz.pl/programy/windows/narzedzia/narzedzia-dyskowe-i-plikowe/unlocker. Wystarczy go zainstalować, a następnie kliknąć prawym przyciskiem myszy na wybrany 'martwy' plik, po czym wybrać opcję Unlocker, dzięki czemu pozbędziemy się w końcu niechcianego skrótu.

Czy mieliście jakiś problem z usunięciem skrótów z pulpitu? Czekamy na Wasze opinie.

OCENA
4.43
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =