Jak przywrócić system?

Komputer    
ocena

Jeśli masz problem z działaniem swojego systemu operacyjnego i nie chcesz tracić sporo czasu na jego ponowną instalację, to z pomocną ręką może przyjść Ci funkcja Przywracania systemu, która pojawiła się wraz z premierą Windows ME i na stałe została włączona do pakietu Narzędzi systemowych Windows XP, Windows Vista i Windows 7.

Jak przywrócić system?

photoxpress.pl

Jak działa Przywracanie systemu?

Przywracanie systemu pozwala na cofnięcie zmian w plikach systemowych i powrót do stanu z przed wykonania jakiejś ważnej czynności. Polega to na tym, że system automatycznie tworzy punkty przywracania, np. przed instalacją nowych programów, czy aktualizacją systemu, do których zawsze można wrócić (samemu także można utworzyć taki punkt przywracania). Przykładowo, gdy po instalacji jakiegoś programu system operacyjny działa niepoprawnie, to wystarczy wejść w ustawienia Przywracania systemu, wybrać odpowiedni punkt przywracania (ten przed instalacją programu) i rozpocząć jego odtwarzanie.

Warto pamiętać, że Przywracanie systemu jest w stanie przywrócić jedynie pliki systemowe, programy i ustawienia rejestru, a także powodować drobne zmiany w niektórych plikach. Opcja ta nie ingeruje jednak w pliki osobiste użytkownika, jak np. zdjęcia czy dokumenty tekstowe i dlatego nie jest możliwe ich przywrócenie. O tym jak odzyskać utracone dane możecie przeczytać TUTAJ.


Przywracanie systemu – krok po kroku.


1. Wejdź w Start> Wszystkie programy> Akcesoria> Narzędzia systemowe i wreszcie Przywracanie systemu.

Przywracanie systemu

2. Wówczas Twoim oczom powinien ukazać się kreator przywracania systemu, który poinstruuje Cię o dalszych krokach.

Przywracanie systemu

3. W kolejnym oknie wyświetli się lista utworzonych punktów przywracania, z której warto wybrać punkt z przed instalacji problematycznej aplikacji lub punkt z datą, kiedy komputer działał na pewno poprawnie.

Przywracanie systemu

4. Wybierz odpowiedni punkt i kliknij w Dalej. Teraz pojawi się okno informujące o tym, że po kliknięciu w Zakończ nastąpi proces przywracania systemu do ustawień zapisanych w wybranym punkcie. Aby uruchomić cały proces należy więc kliknąć Zakończ.

Przywracanie systemu

5. Następnie system wyświetli ostrzeżenie, że wszelkie wprowadzone zmiany w trakcie przywracania systemu nie mogą być cofnięte przed zakończeniem całego procesu. Po zapoznaniu się z tą informacją kliknij w Tak, a następnie poczekaj aż system zostanie przywrócony.

Przywracanie systemu

6. O sukcesie i zakończeniu całej procedury zostaniesz poinformowany pojawieniem się nowego okna. Teraz możesz sprawdzić, czy przywrócenie ustawień pomogło. Jeżeli nie, można spróbować przywrócić system z jeszcze starszego punktu przywracania.


UWAGA!

Screeny (zrzuty ekranu) pochodzą z Windows 7, jednak Przywracanie systemu działa identycznie w starszych wersjach tego systemu operacyjnego, dlatego śmiało można się stosować do tych wskazówek, korzystając z Windows XP czy Vista.

Jak często Wasz komputer odmawia posłuszeństwa? W jakich sytuacjach się to dzieje?

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =