Komputer Jak przywrócić system?

Jak przywrócić system?

-

Jak działa Przywracanie systemu?

Przywracanie systemu pozwala na cofnięcie zmian w plikach systemowych i powrót do stanu z przed wykonania jakiejś ważnej czynności. Polega to na tym, że system automatycznie tworzy punkty przywracania, np. przed instalacją nowych programów, czy aktualizacją systemu, do których zawsze można wrócić (samemu także można utworzyć taki punkt przywracania). Przykładowo, gdy po instalacji jakiegoś programu system operacyjny działa niepoprawnie, to wystarczy wejść w ustawienia Przywracania systemu, wybrać odpowiedni punkt przywracania (ten przed instalacją programu) i rozpocząć jego odtwarzanie.

Warto pamiętać, że Przywracanie systemu jest w stanie przywrócić jedynie pliki systemowe, programy i ustawienia rejestru, a także powodować drobne zmiany w niektórych plikach. Opcja ta nie ingeruje jednak w pliki osobiste użytkownika, jak np. zdjęcia czy dokumenty tekstowe i dlatego nie jest możliwe ich przywrócenie. O tym jak odzyskać utracone dane możecie przeczytać TUTAJ.


Przywracanie systemu – krok po kroku.


1. Wejdź w Start> Wszystkie programy> Akcesoria> Narzędzia systemowe i wreszcie Przywracanie systemu.

Przywracanie systemu

2. Wówczas Twoim oczom powinien ukazać się kreator przywracania systemu, który poinstruuje Cię o dalszych krokach.

Przywracanie systemu

3. W kolejnym oknie wyświetli się lista utworzonych punktów przywracania, z której warto wybrać punkt z przed instalacji problematycznej aplikacji lub punkt z datą, kiedy komputer działał na pewno poprawnie.

Przywracanie systemu

4. Wybierz odpowiedni punkt i kliknij w Dalej. Teraz pojawi się okno informujące o tym, że po kliknięciu w Zakończ nastąpi proces przywracania systemu do ustawień zapisanych w wybranym punkcie. Aby uruchomić cały proces należy więc kliknąć Zakończ.

Przywracanie systemu

5. Następnie system wyświetli ostrzeżenie, że wszelkie wprowadzone zmiany w trakcie przywracania systemu nie mogą być cofnięte przed zakończeniem całego procesu. Po zapoznaniu się z tą informacją kliknij w Tak, a następnie poczekaj aż system zostanie przywrócony.

Przywracanie systemu

6. O sukcesie i zakończeniu całej procedury zostaniesz poinformowany pojawieniem się nowego okna. Teraz możesz sprawdzić, czy przywrócenie ustawień pomogło. Jeżeli nie, można spróbować przywrócić system z jeszcze starszego punktu przywracania.


Uwaga!

Screeny (zrzuty ekranu) pochodzą z Windows 7, jednak Przywracanie systemu działa identycznie w starszych wersjach tego systemu operacyjnego, dlatego śmiało można się stosować do tych wskazówek, korzystając z Windows XP czy Vista.

Jak często Wasz komputer odmawia posłuszeństwa? W jakich sytuacjach się to dzieje?

Janusz Suwaj

Janusz Suwaj - z wykształcenia filolog angielski, z zamiłowania pasjonat konsol i starych gier. Współtwórca serwisu emulatory.info. Współpracował z wydawnictwem CD-Action. Jak przystało na nauczyciela w sposób przejrzysty i zrozumiały przeprowadza naszych użytkowników przez zawiły świat nowoczesnych technologii.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Moje zainteresowania związane z komputerami i Internetem są bardzo rozległe i obejmują nie tylko sprzęt czy programy, ale również gry, zwłaszcza te starsze. Posiadam także sporą wiedzę o konsolach, zarówno tych stacjonarnych, jak i przenośnych, ponieważ od lat są moją pasją. Przez kilka lat współtworzyłem jeden z największych serwisów o starych grach na konsole i komputery, gdzie wielokrotnie udzielałem porad na forum zrzeszającym kilka tysięcy użytkowników. Potem aktywnie działałem na portalach związanych z emulacją i retro grami. Z czasem moja pasja objęła również komputery (przede wszystkim programy) oraz sieć i tak to trwa do dziś.

W wolnych chwilach przeglądam Internet w poszukiwaniu ciekawych wiadomości z Polski i ze świata, a także uprawiam sport. Dalej zdarza mi się pisywać wieczorami różne poradniki czy recenzje gier, z których część można znaleźć w różnych serwisach w Internecie, a część czeka na swój czas na dysku mojego komputera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Syndrom dziecka maltretowanego – definicja, objawy

Według Światowej Organizacji Zdrowia (Szwajcaria, rok 1985) definicja zespołu dziecka maltretowanego brzmi następująco: „Za maltretowanie dziecka uważa się każde zamierzone, lub niezamierzone działanie osoby dorosłej, społeczności lub Państwa; Działanie, które ujemnie wpływa na zdrowie, rozwój fizyczny i psychospołeczny dziecka”.

Masaż lomi lomi – co to jest, na czym polega, opis

Masaż lomi lomi to świątynny masaż pochodzący z Polinezji. W minionych latach był stosowany przez Hawajczyków do rytuałów pozwalających przejść do następnego etapu, do nowego życia. Wierzyli oni, że zdrowie zależy od przepływu energii zwanej „mana”, która przepływa przez nasze ciało. Kiedy energia zostanie zablokowana - chorujemy. Masaż ma na celu udrożnienie i umożliwienie swobodnego przepływu energii przez cały nasz organizm.

Zobacz też

Co grozi za niewyrejestrowanie samochodu po sprzedaży?

Sprzedając samochód musimy pamiętać o ciążącym na nas obowiązku zawiadomienia o tym starosty.

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Jaką sukienkę na lato wybrać?

Odpowiednio wybrana sukienka na lato to idealny strój dla pań. Nie dość, że wyglądają w nich bardzo kobieco, to...

Może Cię zainteresuje: