Jak przywrócić usunięty plik?

Komputer    
ocena

Czasami zdarza się, że ważne dla użytkownika dane zostają przez niego lub kogoś innego przypadkowo usunięte. W takiej sytuacji nie należy tracić zbyt wiele czasu na zamartwianie się, ale trzeba od razu spróbować odzyskać utracone dane. Na szczęście współczesne programy umożliwiają przywrócenie niedawno usuniętych plików i to w bardzo szybki i prosty sposób.

Jak przywrócić usunięty plik?

photoxpress.com

Na początek należy pobrać odpowiedni program, za pomocą którego będzie można spróbować odzyskać utracone dane. Jednym z najlepszych, darmowych programów tego typu jest Pandora Recovery, który za darmo można pobrać z większości portali z oprogramowaniem.

Na potrzeby tej porady przygotowaliśmy plik tekstowy o nazwie „Spec”, który został zapisany na pulpicie, a następnie usunięty.

Teraz będziemy próbować go odzyskać.

 1. Krok pierwszy

  Na początek należy uruchomić program PC Pandora Recovery. Wyświetli się przyjazny kreator, który umożliwi odzyskanie utraconych plików. Program jest napisany w języku angielskim, ale jego obsługa jest dość prosta. Wystarczy w pierwszym oknie kliknąć Next.

  Jak przywrócić usunięty plik?
 2. Krok drugi

  Następnie pojawi się okno informujące użytkownika o tym, że usunięte pliki mogą wciąż znajdować się w koszu. By sprawdzić jego zawartość wystarczy kliknąć w „Open Recycle Bin”. Jeśli nie ma tam interesujących nas plików, to zaznaczamy opcję „No, I did not find my files” (Nie, nie znalazłem moich plików) i klikamy Next.

  Jak przywrócić usunięty plik?
 3. Krok trzeci

  Wówczas wyświetli się okno wyboru partycji (obszaru dysku), którą chcemy przeszukać w celu odnalezienia usuniętych plików. Ponieważ nasze dwa pliki znajdowały się na pulpicie to wybieramy dysk C i klikamy Next.

  Jak przywrócić usunięty plik?
 4. Krok czwarty

  W kolejnym oknie należy wybrać metodę poszukiwań. Można kolejno – podglądnąć zawartość dysku, przeszukać ją, a także przeprowadzić dokładne skanowanie dysku. Z tych opcji warto zaznaczyć „Search: I want to…” i kliknąć Next.

  Jak przywrócić usunięty plik?
 5. Krok piąty

  Teraz w specjalnym oknie należy podać przybliżone informację o pliku. W tym celu w miejscu „File name” należy podać jego imię, „File size between” – przybliżony rozmiar i „Created” – kiedy plik został mniej więcej utworzony. Po wypełnieniu luk, należy kliknąć w Search.

  Jak przywrócić usunięty plik?
 6. Krok szósty

  Wówczas następuje przeszukiwanie dysku w poszukiwaniu pliku. Jeżeli programowi uda się odnaleźć dany plik, będzie on znajdował się na liście w wynikach wyszukiwania. Teraz wystarczy kliknąć na plik (jeśli został odnaleziony) prawym przyciskiem myszy i wybrać „Recovery to”, a następnie zapisać plik na dysku (najlepiej nie na tej partycji, na której się znajdował, a zatem w naszym przypadku na C, tylko na D).

  Jak przywrócić usunięty plik?

Odzyskiwanie danych

Po ukończeniu procesu, można się cieszyć z odzyskanego pliku.

Usunęliście kiedyś niechcący jakiś plik? Co w nim było?

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 4 =