Komputer Jak sprawdzić IP?

Jak sprawdzić IP?

-

Adres IP służy do identyfikacji urządzeń w sieci. Bardzo często, nie jest to jednak stała wartość, która pełni funkcję numeru telefonu bądź adresu, przypisanego i wyróżniającego danego użytkownika. Zdarza się bowiem, że adres IP może ulegać zmianie przy każdym wejściu do sieci, a także mieć tą samą wartość dla kilku użytkowników jednocześnie. Jak sprawdzić więc swoje IP?

1. Przede wszystkim warto skorzystać z licznych stron internetowych, które oferują m.in. darmowe sprawdzenie adresu IP, podanie nazwy hosta (komputera centralnego), a także przetestowanie szybkości łącza. Oto niektóre z nich:

a. twojeip.wp.pl

twojeip.wp.pl

b. kurshtml.boo.pl/ip

kurshtml.boo.pl


c. twojip.pl/

twojeip.pl


2. Adres IP można także sprawdzić, klikając na „Start” w pasku zadań, a następnie wybierając „Uruchom”. W pojawiającym się oknie, należy wpisać komendę cmd.

Sprawdzenie ip w Menu Start
Wówczas wyświetli się wiersz poleceń, w którym należy wpisać ipconfig.

Sprawdzenie ip w Menu Start cd

Następnie wyświetli się lista adresów, wśród których można znaleźć również adres IP, jak i inne, równie ważne dla prawidłowego połączenia z siecią wartości.

Sprawdzenie ip w Menu Start cd

3. Namierzanie IP, a więc próba wykrycia danego użytkownika, gdy znamy jedynie jego adres IP, nie jest prostym zadaniem i nie zawsze przynosi skutek, jednak można spróbować. Aby namierzyć IP, trzeba znać oczywiście interesujący Nas adres IP, a następnie wejść na stronę: www.geoiptool.com. Następnie wystarczy podać adres IP we wskazanym miejscu i kliknąć na „View info”. Strona wyświetli wówczas informacje o podanym adresie IP.

Geo IP Tool

W jakim celu chcecie sprawdzić IP? W jakich sytuacjach przydaje się ta wiedza?

Janusz Suwaj

Janusz Suwaj - z wykształcenia filolog angielski, z zamiłowania pasjonat konsol i starych gier. Współtwórca serwisu emulatory.info. Współpracował z wydawnictwem CD-Action. Jak przystało na nauczyciela w sposób przejrzysty i zrozumiały przeprowadza naszych użytkowników przez zawiły świat nowoczesnych technologii.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Moje zainteresowania związane z komputerami i Internetem są bardzo rozległe i obejmują nie tylko sprzęt czy programy, ale również gry, zwłaszcza te starsze. Posiadam także sporą wiedzę o konsolach, zarówno tych stacjonarnych, jak i przenośnych, ponieważ od lat są moją pasją. Przez kilka lat współtworzyłem jeden z największych serwisów o starych grach na konsole i komputery, gdzie wielokrotnie udzielałem porad na forum zrzeszającym kilka tysięcy użytkowników. Potem aktywnie działałem na portalach związanych z emulacją i retro grami. Z czasem moja pasja objęła również komputery (przede wszystkim programy) oraz sieć i tak to trwa do dziś.

W wolnych chwilach przeglądam Internet w poszukiwaniu ciekawych wiadomości z Polski i ze świata, a także uprawiam sport. Dalej zdarza mi się pisywać wieczorami różne poradniki czy recenzje gier, z których część można znaleźć w różnych serwisach w Internecie, a część czeka na swój czas na dysku mojego komputera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zarobki w finansach

Branża finansowa od lat utrzymuje się w czołówce najlepiej opłacanych branż w Polsce. Na stanowiskach dyrektorskich można spotkać się z wynagrodzeniami w wysokości kilkudziesięciu złotych brutto!

Galactrix – jak grać w Puzzle Quest?

W Puzzle Quest: Galactrix zmieniły się nieco zasady gry w porównaniu do pierwowzoru. Gra dzieli się na odwiedzanie kolejnych galaktyk, walkę, hakowanie systemów planetarnych oraz zbieranie surowców. Poniżej najistotniejsze wskazówki, które pomogą stawiać pierwsze kroki w grze.

Zobacz też

Polowanie na jajka wielkanocne – ja je zorganizować?

Zajączek wdarł się na świąteczny rynek przebojem. Najważniejszym symbolem Wielkanocy jest – tradycyjnie – baranek, czasami pojawia się przy nim żółty kurczaczek, ale zając to już zupełnie inna historia. Przy jajku wielkanocnym zajączek pojawił się w XVII wieku. Do Polski dotarł najprawdopodobniej w XIX wieku z Niemiec. Wielkanocny zajączek czuje się najlepiej na Śląsku i w Wielkopolsce, ale coraz częściej można go spotkać także w innych częściach kraju.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: