Jak sprawdzić IP?

Komputer    
ocena

Nie znasz adresu Twojego komputera? Nie wiesz jakie IP ma Twój sprzęt? Chcesz namierzyć czyjeś IP? Dowiedz się jak to zrobić!

Jak sprawdzić IP?

photoxpress.com

Adres IP służy do identyfikacji urządzeń w sieci. Bardzo często, nie jest to jednak stała wartość, która pełni funkcję numeru telefonu bądź adresu, przypisanego i wyróżniającego danego użytkownika. Zdarza się bowiem, że adres IP może ulegać zmianie przy każdym wejściu do sieci, a także mieć tą samą wartość dla kilku użytkowników jednocześnie. Jak sprawdzić więc swoje IP?

1. Przede wszystkim warto skorzystać z licznych stron internetowych, które oferują m.in. darmowe sprawdzenie adresu IP, podanie nazwy hosta (komputera centralnego), a także przetestowanie szybkości łącza. Oto niektóre z nich:

a. twojeip.wp.pl

twojeip.wp.pl

b. kurshtml.boo.pl/ip

kurshtml.boo.pl


c. twojip.pl/

twojeip.pl


2. Adres IP można także sprawdzić, klikając na „Start” w pasku zadań, a następnie wybierając „Uruchom”. W pojawiającym się oknie, należy wpisać komendę cmd.

Sprawdzenie ip w Menu Start
Wówczas wyświetli się wiersz poleceń, w którym należy wpisać ipconfig.

Sprawdzenie ip w Menu Start cd

Następnie wyświetli się lista adresów, wśród których można znaleźć również adres IP, jak i inne, równie ważne dla prawidłowego połączenia z siecią wartości.

Sprawdzenie ip w Menu Start cd

3. Namierzanie IP, a więc próba wykrycia danego użytkownika, gdy znamy jedynie jego adres IP,  nie jest prostym zadaniem i nie zawsze przynosi skutek, jednak można spróbować. Aby namierzyć IP, trzeba znać oczywiście interesujący Nas adres IP, a następnie wejść na stronę: www.geoiptool.com. Następnie wystarczy podać adres IP we wskazanym miejscu i kliknąć na „View info”. Strona wyświetli wówczas informacje o podanym adresie IP.

Geo IP Tool

W jakim celu chcecie sprawdzić IP? W jakich sytuacjach przydaje się ta wiedza?

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =