Jak uruchomić komputer w trybie awaryjnym?

Komputer    
ocena

Tryb awaryjny systemu to bardzo przydatna funkcja, która pozwala na uruchomienie systemu operacyjnego Windows w odpowiednim środowisku, z ograniczonym zestawem plików i sterowników. Dzięki temu użytkownik może rozwiązać wiele problemów z pracą systemu i sprawdzić czy problem tkwi w samym Windowsie, czy może to jakaś aplikacja uniemożliwia jego prawidłowe funkcjonowanie.

Jak uruchomić komputer w trybie awaryjnym?

photoxpress.com

W trybie awaryjnym można wykryć w czym leży problem, a następnie go rozwiązać. Przykładowo, gdy komputer odmawia posłuszeństwa, a w trybie awaryjnym działa normalnie, to może znaczyć, że jakaś aplikacja uniemożliwia jego poprawne działanie. Warto wtedy, w trybie awaryjnym uruchomić kilka programów, a być może odnajdzie się ten, który sprawia problem. Teraz wystarczy go odinstalować (ODINSALOWANIE programów) i problem może zostać rozwiązany. Jak uruchomić komputer w trybie awaryjnym?


1. Jeżeli na komputerze znajduje się tylko jeden system operacyjny to wystarczy uruchomić ponownie komputer (lub go włączyć) i wcisnąć klawisz F8 przed pojawieniem się logo systemu. Najlepiej wciskać go przez dłuższą chwilę, gdy widać „czarne” ekrany na monitorze i następuje logowanie do systemu.

2. Jeżeli na komputerze znajduje się więcej systemów operacyjnych, to należy wybrać (podświetlić) nazwę systemu, który chcemy uruchomić z listy dostępnych, a następnie wybrać F8.

Jak często Twój komputer odmawia posłuszeństwa? Co wtedy robisz?

OCENA
2.75
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 5 =