Komputer Jak uruchomić komputer w trybie awaryjnym?

Jak uruchomić komputer w trybie awaryjnym?

-

W trybie awaryjnym można wykryć w czym leży problem, a następnie go rozwiązać. Przykładowo, gdy komputer odmawia posłuszeństwa, a w trybie awaryjnym działa normalnie, to może znaczyć, że jakaś aplikacja uniemożliwia jego poprawne działanie. Warto wtedy, w trybie awaryjnym uruchomić kilka programów, a być może odnajdzie się ten, który sprawia problem. Teraz wystarczy go odinstalować (ODINSALOWANIE programów) i problem może zostać rozwiązany. Jak uruchomić komputer w trybie awaryjnym?


1. Jeżeli na komputerze znajduje się tylko jeden system operacyjny to wystarczy uruchomić ponownie komputer (lub go włączyć) i wcisnąć klawisz F8 przed pojawieniem się logo systemu. Najlepiej wciskać go przez dłuższą chwilę, gdy widać „czarne” ekrany na monitorze i następuje logowanie do systemu.

2. Jeżeli na komputerze znajduje się więcej systemów operacyjnych, to należy wybrać (podświetlić) nazwę systemu, który chcemy uruchomić z listy dostępnych, a następnie wybrać F8.

Jak często Twój komputer odmawia posłuszeństwa? Co wtedy robisz?

Janusz Suwaj

Janusz Suwaj - z wykształcenia filolog angielski, z zamiłowania pasjonat konsol i starych gier. Współtwórca serwisu emulatory.info. Współpracował z wydawnictwem CD-Action. Jak przystało na nauczyciela w sposób przejrzysty i zrozumiały przeprowadza naszych użytkowników przez zawiły świat nowoczesnych technologii.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Moje zainteresowania związane z komputerami i Internetem są bardzo rozległe i obejmują nie tylko sprzęt czy programy, ale również gry, zwłaszcza te starsze. Posiadam także sporą wiedzę o konsolach, zarówno tych stacjonarnych, jak i przenośnych, ponieważ od lat są moją pasją. Przez kilka lat współtworzyłem jeden z największych serwisów o starych grach na konsole i komputery, gdzie wielokrotnie udzielałem porad na forum zrzeszającym kilka tysięcy użytkowników. Potem aktywnie działałem na portalach związanych z emulacją i retro grami. Z czasem moja pasja objęła również komputery (przede wszystkim programy) oraz sieć i tak to trwa do dziś.

W wolnych chwilach przeglądam Internet w poszukiwaniu ciekawych wiadomości z Polski i ze świata, a także uprawiam sport. Dalej zdarza mi się pisywać wieczorami różne poradniki czy recenzje gier, z których część można znaleźć w różnych serwisach w Internecie, a część czeka na swój czas na dysku mojego komputera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Domowe wino z winogron – przepis

Domowe wino można sporządzić z każdego rodzaju owoców: z porzeczek, jabłek, gruszek, czereśni, agrestu, truskawek, malin, czarnych jagód, wiśni, jeżyn, dzikiej róży, głogu czy czarnego bzu.

Makaron (razowy, biały, ryżowy) – kalorie, wartości odżywcze

Makaron znany jest ludziom od ponad 4 tysięcy lat. W Dolinie Żółtej Rzeki, gdzie powstało najstarsze państwo chińskie, badacze znaleźli nitki makaronu, jakim żywili się ówcześni osadnicy. Jak się okazuje, nie tylko w Chinach zajadano się specjałem z wody i mąki. Starożytni Grecy i Rzymianie również włączyli go do swojego menu!

Zobacz też

Szynszyle – ciąża, poród, opieka nad młodymi

Ciąża u szynszyli trwa 111 dni. W tym okresie samiczka staje się bardzo wrażliwa, nie należy narażać jej na stresy i bez potrzeby przenosić. Na kilka dni przed porodem przestajemy podawać samicy piasek do „kąpieli”, by nie dopuścić do zakażenia narządów rodnych (udostępnianie piasku wstrzymujemy do ok. 2 tygodni po porodzie).

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Jaką sukienkę na lato wybrać?

Odpowiednio wybrana sukienka na lato to idealny strój dla pań. Nie dość, że wyglądają w nich bardzo kobieco, to...

Może Cię zainteresuje: