Jak usunąć Security Tool?

Komputer    
ocena

Jak usunąć Security Tool?

photoxpress.com

Security Tool to fałszywy program antywirusowy, który ostatnio stał się zmorą użytkowników Internetu. Instaluje się on bez naszej zgody, podając się za prawdziwy program antywirusowy. Można się nim zarazić na przykład poprzez pobieranie zainfekowanych wiadomości w serwisie społecznościowym Facebook.

W razie zarażenia warto ściągnąć MalwareBytes Aniti-Malvare. Program można znaleźć pod tym adresem: http://download.cnet.com/Malwarebytes-Anti-Malware/3000-8022_4-10804572.html?tag=mncol;2 oraz program rkill: http://www.bleepingcomputer.com/download/anti-virus/rkill

Może zdarzyć się tak, że infekcja, którą chcemy wyrzucić nie pozwala na ściąganie plików z zainfekowanego komputera. Wtedy konieczne jest ściągnięcie tych plików przy pomocy innego komputera i przeniesienie ich na zainfekowany sprzęt za pomocą płyty CD, DVD albo pamięci USB.

Jeżeli jakiś profil użytkownika systemu Microsoft Windows jest sprawny i niezainfekowany przez wirusa to instalację MalwareBytes można przeprowadzić na tym profilu. Jeżeli jednak wszystkie profile nie działają, konieczne będzie uruchomienie komputera w trybie awaryjnym. Aby to zrobić należy uruchomić ponownie komputer i kliknąć przycisk „F8” gdy komputer rozpocznie uruchamianie. Windows uruchomi się w trybie awaryjnym, podobnie jak w przypadku trybu normalnego, zapyta o login i hasło, najlepiej podać te same, których używa się na co dzień. Po uruchomieniu trybu awaryjnego należy wykonać następujące kroki:

 1. Krok pierwszy

  Najpierw uruchomić oprogramowanie MalwareBytes i kliknąć przycisk „Perform Quick Scan”, a następnie „Scan”.

 2. Krok drugi

  Jak tylko skanowanie się skończy pojawi się okno z wiadomością, należy kliknąć Ok i przejść do „Show results”.

 3. Krok trzeci

  W rezultatach należy odnaleźć program Rogue.Security.Tool. Jeżeli program znalazł coś jeszcze, warto usunąć również te elementy.

 4. Krok czwarty

  Wszystko usuwamy poprzez kliknięcie w przycisk „Remove selected”.

 5. Krok piąty

  Po usunięciu tych elementów należy zamknąć program i uruchomić drugą ściągniętą aplikacje rkill.exe, program rkill.exe ma za zadanie zniwelować działanie szkodliwego oprogramowania.

Jak często zdarza się Wam zainfekować komputer wirusem?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =