Jak wyczyścić rejestr w komputerze?

Komputer    
ocena

Można powiedzieć, że rejestr jest duszą każdego systemu komputerowego, zawiera wszystkie informacje mówiące o tym, jak komputer wygląda i jak się zachowuje.

Jak wyczyścić rejestr w komputerze?

sxc.hu

Informacje te dotyczą komputera oraz zainstalowanego oprogramowania. Jest tam miejsce na informacje o konfiguracji zainstalowanych programów oraz informacje o sprzęcie i innych ustawieniach.

W Internecie istnieje kilka programów, które pomagają wyczyścić rejestr. Warto się nimi posiłkować. Ale i tak przed wyczyszczeniem rejestru warto wykonać kopię zapasową rejestru.

Oczywiście rejestr można wyczyścić samodzielnie, ale po pierwsze, może to nie przynieść spodziewanych efektów, a po drugie, jak już wspomniano, może to spowodować trudny lub niemożliwy do naprawienia błąd w systemie.

Można również wykorzystać dobre programy do czyszczenia rejestru. Ich przegląd znajdziecie w poradzie: Jaki program do czyszczenia rejestru wybrać?

UWAGA!

Każda zmiana dokonywana samodzielnie w rejestrze wiąże się z ryzykiem nieodwracalnego uszkodzenia systemu. Dlatego każda ingerencja powinna być dokonywana przez osobę, która ma doświadczenie związane z korzystaniem z komputerów.

Potraficie samodzielnie wyczyścić rejestr? Jakiego programu używacie do czyszczenia rejestru? Co polecacie? Podzielcie się opiniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 1 =