Jak wydłużyć żywotność baterii w laptopie?

Komputer    
ocena

Laptopy z założenia są urządzeniami przenośnymi, więc konieczność zbyt częstego uzależnienia od obecności gniazdka nie brzmi zachęcająco. Zwłaszcza, że czasami korzystamy z laptopa w takich miejscach, w których podłączenie do prądu jest niemożliwe lub bardzo utrudnione.

Jak wydłużyć żywotność baterii w laptopie?

photoxpress.com

Na szczęście jest kilka uniwersalnych zasad, dzięki których zastosowaniu żywotność baterii zdecydowanie się zwiększy.

1. Jeżeli mamy w perspektywie długie używanie laptopa bez prądu warto zmniejszyć jasność ekranu, jasny ekran potrzebuje zdecydowanie więcej energii.

2. Wyłączenie Wi-Fi również przedłuży działanie baterii, niestety Wi-Fi pobiera bardzo dużo energii.

3. Nie należy trzymać laptopa na kolanach, ponieważ zwiększa to temperaturę, co sprawia, że wentylatory muszą działać szybciej. Szybkie działanie wentylatorów przyspiesza zużycie baterii i wyładowanie laptopa. Warto kupić specjalne podkładki które można podłożyć pomiędzy laptopa i kolana. Pozwolą one zachować optymalną temperaturę.

4. Gdy laptop nie jest podłączony do źródła zasilania warto wykonywać tylko jedną czynność i unikać korzystania z kilku aplikacji naraz. Dobrze jest zawsze wyłączać wszystkie programy, które nie są używane w danej chwili.

5. Na co dzień należy pamiętać, by nie pozwalać na kompletne rozładowanie baterii. Warto chwilę wcześniej podłączyć laptopa do prądu.

6. Ponadto, dodanie pamięci RAM wydłuża życie baterii. Dzieje się tak, ponieważ mniej operacji będzie musiało zostać wykonane przy użyciu pamięci wirtualnej. Pamięć wirtualna pochłania bardzo dużo energii.

Jaki laptop obecnie macie? Jesteście z niego zadowoleni?

OCENA
1.83
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =