Jak wyłączyć komputer o danej godzinie?

Komputer    
ocena

Możliwość zdalnego wyłączenia komputera jest bardzo przydatna. W momencie gdy ściągamy duży plik lub uruchomione zostało skanowanie komputera, a nie chcemy czekać, aż zostanie włączony, warto zastosować czasowy wyłącznik komputera. Najprościej zainstalować dedykowany program do wyłączania komputera.

Jak wyłączyć komputer o danej godzinie?

photoxpress.com

Programów takich jest dosyć dużo, najbardziej znane polskie programy to CWK (Czasowy wyłącznik komputera) oraz Mr.reboot.

Program CWK, poza samą opcją zdalnego wyłączania, może wprowadzić komputer w stan hibernacji lub uśpienia, umożliwia wyłączenie komputera o wskazanej godzinie, po upływie określonego czasu, po określonej długości bezczynności czy po zakończeniu pracy wybranej aplikacji. Aplikację znajdziemy pod tym adresem: www.happycomputer.pl/programy/cwk_home.htm

Po zainstalowaniu programu i przejściu przez proces instalacyjny można go uruchomić. Jak widać na obrazku interfejs jest bardzo prosty i nie powinien przysporzyć problemów nawet początkującym użytkownikom.

zdalne wyłączanieProgram posiada cztery opcje, po wyborze tej potrzebnej należy kliknąć przycisk „Rozpocznij”. Po uruchomieniu programu proces można w łatwy sposób anulować, jeżeli zmienimy zdanie.

wyłącznik komputera

Innym programem służącym do wyłączania komputera jest program Mr.reebot, dostępny pod adresem www.wylaczkomputer.info/. Warto nadmienić, że aplikacja poza wyłączaniem  komputera potrafi również uruchomić dowolny plik, więc może na przykład zostać wykorzystana jako komputerowy program budzik, którego dzwonkiem jest wybrana muzyka. Jednak aby tak się stało komputer musi być włączony w nocy.

wyłączanie komputera

Aby wyłączyć komputer należy ustawić rodzaj zadania na „Wyłącz”, określić kiedy i o jakiej godzinie komputer powinien zostać wyłączony.

Oba te programy są darmowe i dobrze spełniają swoją funkcję.

Jak często zdarza się Wam zapomnieć o wyłączeniu komputera?

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =