Jak zainstalować myszkę przewodową?

Komputer    
ocena
O ile standardowa instalacja myszki nie powinna stanowić większych problemów, tak w zależności od modelu należy wziąć pod uwagę, że nie zawsze myszka będzie od razu działać.

Jak zainstalować myszkę przewodową?

sxc.hu

Przedstawiamy sposoby, które mogą pomóc w poprawnym zainstalowaniu myszki:


1. Sprawdzenie dokładnie połączenia poprzez dociśnięcie kabla do komputera;

2. W przypadku dołączonej do kompletu płyty, zainstalowanie stosownych sterowników na dysk (większość sterowników tego typu instaluje się automatycznie w trakcie pierwszego uruchamiania);

3. W przypadku braku sterowników dołączonych na płycie, należy samodzielnie zainstalować mysz wchodząc kolejno do Panel Sterowania -> Dodaj nowy sprzęt. Następnie wyszukujemy nie zainstalowany dotychczas sprzęt w sekcji Mysz/Kontrolery, który dopiero pojawił się na liście (poznajemy go po nazwie; czasem występuje jako Nieznane urządzenie), a następnie instalujemy manualnie;

4. Koniecznie należy odinstalować sterowniki z poprzedniej myszy poprzez Panel Sterowania ->Dodaj/Usuń Programy. Czasem może się zdarzyć tak, że przez poprzednie sterowniki nowa mysz nie działa poprawnie.

5. Może zdarzyć się sytuacja, że po podłączeniu myszy działa ona poprawnie, po czym po chwili przestaje działać (tuż po komunikacie Znaleziono Nowy Sprzęt). W tym celu przechodzimy odpowiednio do Manager Urzadzeń -> Urządzenia interfejsu HID. Klikamy Aktualizuj Sterownik. Należy przy tym wejść do trybu Zaawansowanego, a następnie z menu wybrać Mysz zgodna z HID.

6. W sytuacji gdy sterowniki dołączane były na płycie, a mimo to żadna z powyższych metod nie działa, należy wejść bezpośrednio na stronę producenta. Praktycznie każda firma produkująca myszy, posiada na swojej stronie firmowej najnowsze aktualizacje do sterowników. Należy je pobrać i zainstalować, aby mysz w końcu mogła funkcjonować prawidłowo.

Czy mieliście problemy z instalacją myszki przewodowej? Podzielcie się z nami swoimi problemami!

OCENA
2.83
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =

u mnie mysz dziala tylko na jednym porcie usb chociaz na pozostalych inne sprzety dzialaja ale mysz nie

~ dziadek / 2017-06-21 18:52:31
oceń komentarz: (1) (0)