Jak zmienić ikony na pulpicie?

Komputer    
ocena

Pulpit komputera to wizytówka jego użytkownika i dlatego tak ważne jest, aby producenci systemów operacyjnych wyposażyli je w narzędzia, umożliwiające dowolne dostosowywanie wyglądu pulpitu i personalizację jego ustawień.

Jak zmienić ikony na pulpicie?

photoxpress.com

System operacyjny Microsoft Windows oferuje spore możliwości modyfikacji jego designu, w tym zmianę ikon.  Aby to zrobić wystarczy posłużyć się poniższą metodą.

 1. Krok pierwszy

  W przypadku ikon systemowych, a więc ikon np. Kosza czy Mojego komputera, należy kliknąć na pulpicie prawym przyciskiem myszy, a następnie wybrać „Personalizuj”.

  Jak zmienić ikony na pulpicie?
 2. Krok drugi

  W kolejnym oknie odnaleźć opcję – Zmień ikony pulpitu.

  Jak zmienić ikony na pulpicie?
 3. Krok trzeci

  Następnie wybrać interesującą nas ikonę, którą chcemy zmienić, np. Kosza i kliknąć na „Zmień ikonę”.

  Jak zmienić ikony na pulpicie?
 4. Krok czwarty

  W kolejnym oknie można wybrać nową ikonę dla wskazanego elementu, z listy tych dostępnych w systemie. Jeśli chcemy użyć innej ikony to ich sporą liczbę można pobrać z Internetu. Wystarczy tylko w wyszukiwarce internetowej wpisać frazę „ikony” w poszukiwaniu ciekawych stron z ikonami do pobrania lub od razu wejść na stronę www.iconarchive.com, gdzie znajduje się jedna z największych kolekcji ikon, jakie można za darmo pobrać.

  Gdy już pobierzemy interesującą nas ikonę należy podać ścieżkę do niej, a więc odnaleźć miejsce, gdzie znajduje się na dysku, przy użyciu opcji „Przeglądaj”.

  Po wybraniu nowej ikony należy kliknąć Ok, a następnie Zastosuj i od tej pory można cieszyć się z niej na pulpicie.

  Jak zmienić ikony na pulpicie?
 5. Krok piąty

  Jeśli chodzi natomiast o zmianę ikony folderu, znajdującego się na pulpicie, to wystarczy kliknąć na niego prawym przyciskiem myszy, a następnie wybrać – „Właściwości” i odnaleźć zakładkę „Dostosowywanie”. W oknie tym, znajduje się opcja „Zmień ikonę”, na którą należy kliknąć i postępować jak w punkcie 4.

  Jak zmienić ikony na pulpicie?

Próbowaliście sami rozwiązać ten problem? Z czym mieliście problem?

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 4 =