Jak zmienić IP komputera?

Komputer    
ocena

Czasami potrzebna jest zmiana IP komputera. Należy pamiętać, że w większości przypadków nie da się samodzielnie zmienić swojego adresu IP bez pomocy administratora sieci. Samodzielnie zmienia się tylko numer, który widzą użytkownicy na zewnątrz sieci.

Jak zmienić IP komputera?

photoxpress.com

Użytkownicy Neostrady (i innych dostawców oferujących zmienne IP) mają sprawę uproszczoną, gdyż tam IP zmienia się co jakiś czas. Wystarczy zresetować modem i operator przyznaje nowy adres IP.

Aby zmienić nasze IP, można skorzystać z licznych serwerów proxy. Serwer proxy to tak zwany serwer pośredniczący, który pełni rolę pośrednika pomiędzy przeglądarką a Internetem. Dzięki temu pośrednikowi nasz adres IP zostanie zamaskowany.

Listę serwerów proxy można odnaleźć na przykład pod tymi adresami: www.samair.ru/proxy/, www.proxy.net.pl/, www.prx.centrump2p.com/.

W każdej przeglądarce ustawienie serwera proxy wygląda trochę inaczej:

W Internet Explorer należy po uruchomieniu przeglądarki kliknąć na Narzędzia i następnie Opcje Internetowe.
zmiana IP
W oknie Opcje Internetowe należy wybrać zakładkę „Połączenia”, a następnie kliknąć przycisk „Ustawienia sieci LAN” i zaznaczyć „Użyj serwera proxy dla sieci LAN”

zmiana IP

W pole adres i port należy wpisać jeden z adresów wybrany z podanych powyżej stron. Następnie należy kliknąć Ok.

W przypadku Firefoxa, po uruchomieniu przeglądarki, należy wybrać Narzędzia i Opcje, następnie wejść w zakładkę „Zaawansowane” i wybrać kolejną zakładkę „Sieć” i odszukać przycisk Ustawienia.

zmiana IP

Otworzy się okno „Ustawienia połączenia”, gdzie należy zaznaczyć element „Ręczna konfiguracja serwerów proxy”.
zmiana IP
W  polu „Serwer proxy http” należy umieścić adres serwera umieszczony na jednej z powyżej podanych stron.

Należy pamiętać, że jeżeli bardzo zależy nam na zmianie IP, to można uruchomić połączenie za pomocą telefonu komórkowego, można również skorzystać z publicznego hotspotu znajdującego się na przykład w centrum handlowym czy kawiarni.

W jakim celu chcecie zmienić IP komputera?

OCENA
3.67
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 2 =