Jak zsynchronizować napisy z filmem?

Komputer    
ocena

Nie ma jednego sposobu, by skutecznie synchronizować napisy z filmem. Czasami napisy poprawione w jednym programie wcale nie będą dobrze działały w innym. Tworzonych napisów jest sporo i nie są one synchronizowane z każdym dostępnym filmem, przez co nie działają dokładnie tak jak powinny.

Jak zsynchronizować napisy z filmem?

sxc.hu

Aby pobrać odpowiednio zsynchronizowane napisy, warto posiłkować się programem napiprojekt. Jest to aplikacja, która pobiera dopasowane do filmu napisy. Nie jest to duży program i nie obciąża systemu, a efekty w postaci dobrych napisów są zadowalające.

Podobną funkcję posiada program do odtwarzania filmów Bestplayer. Wystarczy włączyć film i kliknąć zakładkę „Napisy” by automatycznie je wyszukać.

napisy

Jeżeli jednak, pomimo starań, napisy nie działają dobrze, można spróbować ręcznie dopasować je do filmu. Aby tego dokonać należy otworzyć przycisk „Odtwarzanie” w menu głównym.

napisy do filmów

Dzięki temu mamy do dyspozycji możliwość przesunięcia napisów o określoną ilość sekund. Takie drobne korekty mogą pomóc w dopasowaniu napisów do filmu.

W przypadku BestPlayera warto zwrócić uwagę na funkcję „Przesuwacz napisów”, która umożliwia dodanie punktów synchronizacji. Jeżeli napisy powinny być wyświetlone w danym momencie to ustawia się taki punkt synchronizacji i względem niego określana jest reszta napisów. Jeżeli napisy rozjeżdżają się z filmem jeszcze w jakimś momencie, możliwe jest dodanie kolejnego punktu synchronizacji.

Jak widać synchronizacja jest możliwa, choć działanie to może być uciążliwe. Przesuwanie napisów o kilka sekund może sfrustrować nawet wytrwałego użytkownika. Warto od razu upewnić się, że mamy dobre napisy.

W jakim programie najczęściej oglądacie filmy? Dlaczego wybieracie ten, a nie inny?

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =