Jaka drukarka jest lepsza - laserowa czy atramentowa?

Komputer    
ocena
Decydujesz się na kupno drukarki, ale masz dylemat czy wybrać laserową, czy też atramentową? Poniżej doradzamy jaką drukarkę kupić.

Jaka drukarka jest lepsza - laserowa czy atramentowa?

sxc.hu

Obecnie ceny drukarek znacząco spadły w dół, dzięki czemu dobrej jakości drukarkę atramentową można nabyć już od 100 zł. Jeśli jednak chcemy nie tylko drukować, ale także skanować dokumenty bądź kserować, to warto rozglądnąć się za urządzeniami wielofunkcyjnymi – od ok. 200 zł można pozwolić sobie na bardzo dobry sprzęt tego typu. Biorąc zatem pod uwagę czynnik cenowy znacznie bardziej opłaca się zainwestować w drukarkę atramentową. To nie wszystko, bowiem wiele zależy także od modelu drukarki, która oferuje możliwość wymiany tonerów na nieoryginalne zamienniki (koszt kilkunastu złotych, w przeciwieństwie do oryginalnych, których koszt często wynosi 1/4 ceny drukarki).

Jeśli chodzi o konkretne modele, wszystko zależy od ceny, wyglądu, a także szybkości wydruku (w tym aspekcie dominują laserowe, potrafiące wydrukować nawet powyżej 50 dokumentów na minutę). Od dłuższego czasu jednak niezmiennie prym na rynku wiodą takie firmy jak Lexmark, Canon i HP.

Częstotliwość użytkowania – warto wybrać drukarkę atramentową, jeśli służyć ma nam wyłącznie do celów domowych. Jeśli potrzebujemy wydruk sporej ilości dokumentów, np. na potrzeby pracy,  lepszym wyborem będzie drukarka laserowa ze względu na trwałość wydruku (choć w praktyce nie zawsze atramentowa musi być pod tym względem gorsza).

Generalnie większość zalet mają drukarki atramentowe, jeśli służą nam do użytku domowego, a ponadto nie mamy ochoty na wydawanie grubo ponad kilkaset zł za samą drukarkę. Jeśli jednak nie mamy ograniczenia cenowego i wiemy, że drukować będziemy ogromną ilość dokumentów, to lepszym wyjściem będzie inwestycja w drukarkę laserową. Również w tym przypadku nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, dlatego najpierw trzeba dobrze przeanalizować wszelkie za i przeciw.

Czym kierowaliście się kupując drukarkę? Jaka wg Was jest najlepsza? Czekamy na Wasze opinie!

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 1 =