Jaką obudowę do komputera wybrać?

Komputer    
ocena
Wybór odpowiedniej obudowy do komputera dla wielu osób wydaje się zbyteczny. Z reguły wybierają najtańszą bądź ewentualnie taką, która ładnie prezentuje się na tle umeblowania. W przypadku obudowy do komputera to nie wygląd powinien być najważniejszy, a funkcjonalność która możliwa dzięki wyborze odpowiedniej obudowy. Poniżej prezentujemy na co zwracać uwagę przy zakupie odpowiedniej obudowy.

Jaką obudowę do komputera wybrać?

sxc.hu

Pierwsza kwestia to znalezienie obudowy z dobrym zasilaczem. Jeśli nie mamy zbyt wielkich wymagań, zaś komputer służy nam głównie do prac biurowych, to optymalna będzie obudowa z zasilaczem 400 Wattów [W]. Jeśli wiemy, że do komputera będziemy z czasem podłączać kolejne urządzenia zewnętrzne lub dysk, to warto zainwestować w zasilacz 500 lub 600 W.

Warto znaleźć bardziej przestrzenną obudowę w przypadku, gdy zależy nam na dobrej wentylacji w celu podłączenia dodatkowych wiatraczków. W dłuższej perspektywie wpłynie to korzystnie na dłuższe działanie komputera.

Jeśli chodzi o sam montaż obudowy, znacznie bardziej opłaca się zainwestować w zatrzaskową, bądź zamykaną na kluczyk. Obecnie coraz mniej popularne stają się obudowy przykręcane na śrubki, co jest tym bardziej niewygodne, gdy często wyjmujemy nasz dysk z obudowy (również w tym celu wskazane jest zaopatrzenie się w dodatkową wyciąganą kieszeń na dysk).

UWAGA!
Wszelkie bajery typu świecących diod mogą wyglądać fajnie, ale też wszystko zależy od tego gdzie stoi nasz komputer. Jeśli pracujemy po nocach to z czasem migoczące diody mogą przynieść efekt odwrotny od zamierzonego, a ponadto podbijają nam cenę obudowy, dlatego warto przemyśleć czy wszelkie upiększacze faktycznie będą nam służyć z korzyścią.

Jakimi kryteriami kierujecie się wybierając obudowy? Czekamy na Wasze opinie.

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 5 =