Jaką pamięć RAM wybrać do komputera?

Komputer    
ocena
Zastanawiasz się w jaki RAM zainwestować do swojego komputera? Doradzamy na co zwrócić uwagę przy kupnie pamięci RAM.

Jaką pamięć RAM wybrać do komputera?

sxc.hu

Podobnie jak w przypadku monitora można by powiedzieć, że im więcej mamy pamięci RAM i im bardziej jest ona szybsza, tym szybsza praca komputera. Oczywiście trudno się z tym nie zgodzić, jednak zanim zechcemy zainwestować w odpowiednią pamięć RAM, należy sobie odpowiedzieć pytanie do czego tak naprawdę będziemy ją wykorzystywać.

Pierwsza sprawa, na którą należy zwrócić uwagę, to system operacyjny oraz programy, które będą nam potrzebne do pracy. Obecnie, jeśli komputer potrzebujemy wyłącznie do pracy biurowej,  spokojnie wystarczy nam ok 1 GB pamięci RAM.

Im większe zapotrzebowanie na programy multimedialne, tym więcej RAMu potrzebnej jest do szybkiej i stabilnej pracy komputera. W przypadku pracy z bardziej profesjonalnymi programami do tworzenia grafiki, muzyki bądź do oglądania filmów w wysokiej jakości warto zaopatrzyć się miniumum w 2 GB pamięci RAM.

Największe jednak zapotrzebowanie pamięci RAM odczujemy w przypadku najnowszych gier pojawiających się na rynku. Z roku na rok wymagania (nie tylko pamięci RAM) rosną błyskawicznie. Dziś, aby móc komfortowo pograć na najwyższych detalach praktycznie w każdy nowy tytuł, wymagane jest przynajmniej 8 GB pamięci RAM.

Jeśli chodzi o markę to tutaj naprawdę trudno o jednogłośny werdykt, ale należy mieć na uwadze, że najlepsze obecnie pamięci RAM produkowane są przez takie firmy jak Patriot, Kingston, Geil, Goodram czy OCZ.

Czym kierowaliście się kupując pamięć RAM? Podzielcie się swoimi opiniami!

OCENA
2.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 2 =