Komputer nie wykrywa aparatu - co zrobić?

Komputer    
ocena

Dlaczego komputer nie wykrywa aparatu? Przyczyn tego stanu rzeczy może być kilka. Mianowicie, może chodzić o to, że mamy uszkodzony kabel, którym łączymy aparat z komputerem. Może także chodzić o to, że gniazdo USB w naszym komputerze lub miniUSB w aparacie jest uszkodzone. Jeśli jedno i drugie jest sprawne, konieczne może się okazać przeinstalowanie sterowników USB.

Jeśli to nie pomoże, prawdopodobnie będziemy zmuszeni przeinstalować sterowniki płyty głównej lub aparatu. Albo jednego i drugiego.

Spróbujmy także podłączyć jakieś inne urządzenie do komputera poprzez gniazdo USB: drukarkę, skaner lub pendrive’a. Jeśli komputer także ich nie wykrywa, będziemy musieli sprawdzić w BIOSie, czy USB jest w ogóle włączone. Zazwyczaj do BIOSa można wejść wciskając któryś z klawiszy: od F1 do F12, ctrl, alt lub enter. Najlepiej sprawdzić to w instrukcji dołączonej do komputera ponieważ zależy to, między innymi od tego, czy jest to komputer stacjonarny czy laptop. Możliwe, że w Waszych komputerach będzie się wchodziło do BIOSa za pomocą innych klawiszy. W każdym razie, kiedy już się tam znajdziemy, wchodzimy w opcję „USB Legacy” lub „USB Support” i ustawiamy na „Enabled”.

Jeśli i to nie pomoże, możliwe, że nasz aparat jest uszkodzony i konieczna będzie wizyta w serwisie.

Udało się rozwiązać problem? Dajcie znać w komentarzach.

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 4 =