Który program antywirusowy wybrać?

Komputer    
ocena

Program antywirusowy to kluczowa aplikacja w systemie Microsoft Windows. Od niego zależy bezpieczeństwo naszych - często bardzo ważnych - plików. Programów antywirusowych na rynku jest całkiem dużo. Można również znaleźć ciekawe darmowe propozycje. Poniżej przegląd najciekawszych z nich.

Który program antywirusowy wybrać?

photoxpress.com

NOD32 to bardzo dobry program antywirusowy, niestety główną jego wadą jest stosunkowo wysoka cena, antywirus kosztuje około 150 zł na rok. Jednak warto zainwestować, gdyż jest to naprawdę dobry program. Do tego w niewielkim stopniu obciąża komputer. To sprawia, że NOD32 plasuje się na czołowych miejscach w różnorodnych rankingach.

Innym znanym antywirusem jest program Avast!. Warto nadmienić, że jest to program darmowy, antywirus działa dobrze i spełnia swoją rolę, jednak jest bardzo zasobochłonny i może spowalniać system w trakcie korzystania, co utrudnia pracę.

Program Avira jest również dostępny za darmo, jednak w wersji okrojonej. Wersję pełną (gdzie dodatkowo pojawiają się moduły pomagające obronić się przed spyware czy phishingiem) należy dokupić. Program Avira jest stabilny i zabiera mało zasobów komputera.

AVG podobnie jak Avira to program darmowy w wersji okrojonej, a za wersję pełną trzeba dopłacić. Jednak wszystkie najważniejsze funkcje znajdują się w wersji darmowej. Jest to program stabilny, nie zabiera dużej ilości zasobów komputera.

COMODO Internet Security to wszechstronny, a co ważniejsze darmowy program antywirusowy wyposażony dodatkowo w zaporę ogniową. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w odróżnieniu od reszty opisywanych antywirusów ten program nie ma żadnych ograniczeń związanych z licencją. Możliwe jest jego używanie w domu, ale też można korzystać z niego firmie. Podobnie jak AVG i Avast wersja pełna jest płatna.

Z jakiego antywirusa korzystaliście do tej pory? Jakie są jego plusy i minusy?

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =