Procesor - jaki wybrać do laptopa, do gier, do płyty głównej?

Komputer    
ocena
Z wyborem odpowiedniego procesora jest bardzo podobnie jak z wyborem odpowiedniej pamięci RAM – wszystko zależy od tego, do jakich celów służyć nam będzie komputer. Poniżej staramy się odpowiedzieć na pytanie: jaki procesor wybrać?

Procesor - jaki wybrać do laptopa, do gier, do płyty głównej?

sxc.hu

Komputer, którego używać będziemy do przeglądania Internetu, grania w proste gry czy korzystania z niezbyt skomplikowanych programów biurowych nie wymaga zbyt dużej wydajności, a więc wystarczy nam procesor z pułapu najsłabszych i jednocześnie najtańszych, jakie obecnie znajdują się na rynku (w tym celu najlepiej przeglądnąć aktualne katalogi z oprogramowaniem, gdyż regularnie te starsze znikają z rynku ustępując miejsca nowszym). Na pewno wystarczy tu procesor maksymalnie 32 bitowy i jednordzeniowy.

W przypadku gdy nasz komputer ma posłużyć do celów związanych z multimediami (bardziej rozbudowane programy służące do odtwarzania plików Video i Audio czy granie w bardziej rozbudowane gry) to przyda się nam procesor przynajmniej 2 rdzeniowy.

Jeśli jesteśmy graczami, którzy na bieżąco zaliczają najnowsze tytuły lub korzystamy z programów typu CAD (służących do tworzenia np. skomplikowanych obiektów) to najlepszym obecnie wyjściem będzie zaopatrzenie się w procesor 64 bitowy (ważne aby w tym przypadku stosować odpowiedni system operacyjny i oprogramowanie) i minimum 4 – 8 rdzeni.

Najlepszą obecnie marką produkującą procesory jest Intel i AMD – obie firmy mają dobrej jakości procesory i zbliżone ceny, więc tutaj wszystko zależy od osobistych preferencji, sprawdzenia testów  wydajnościowych czy opinii różnych użytkowników.

Czym kierujecie się wybierając procesor? Jakiemu producentowi ufacie najbardziej? Czekamy na Wasze opinie!

OCENA
2.25
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =