Ranking najlepszych głośników komputerowych

Komputer    
ocena
Obecnie na rynku jest ogromny wybór głośników komputerowych, które możliwościami dorównują głośnikom Hi-Fi. Wszystko tak naprawdę zależy od kwoty, jaką chcemy przeznaczyć na nowe głośniki oraz od tego do czego nam będą służyć. Poniżej przedstawiamy najbardziej optymalny wybór w zależności od preferencji.

Ranking najlepszych głośników komputerowych

sxc.hu

Jeśli chodzi o markę to zdecydowany prym obecnie na rynku wiodą tacy producenci jak Creative, Logitech i Genius. Nie ma jednej najlepszej marki, dlatego trzeba wziąć także pod uwagę inne czynniki.

Jeśli w naszym komputerze używamy głośników sporadycznie to wystarczą nam standardowe głośniki 2.0, w skład których wchodzą dwie kolumny. Ich jakość jednak nie jest najlepsza (choć cena jest zdecydowanie najniższa), dlatego jeśli wiemy, że będziemy korzystać z nich regularnie w trakcie oglądania filmów lub grania, to warto zaopatrzyć się minimum w głośniki 2.1. Jakość dźwięku jest w tym przypadku znacznie lepsza, dzięki oddzielnym basom, co znacząco wpływa na lepsze efekty dźwiękowe w trakcie grania. Ich cena kształtuje się od 150 zł – zarówno Logitech, Creative, jak i Genius mają w swojej ofercie produkty o zbliżonej jakości w tym przedziale cenowym.

Chcąc zrobić z naszego komputera prawdziwe centrum rozrywki warto zainwestować trochę więcej pieniędzy w głośniki 5.1, składające się z 5 głośników i subwoofer'a, które charakteryzują się przestrzennym dźwiękiem dającym najlepsze rezultaty w przypadku oglądania filmów i grania w najnowsze produkcje. Generalnie w tej kategorii można podzielić głośniki ze względu na dobry dźwięk przestrzenny, dobrą jakość wykonania głośników, dobrą jakością brzmienia, a także najdroższe z nich, charakteryzujące się bardzo dobrą jakością wszystkich trzech wymienionych składowych. Warto przed dokonaniem zakupu sprawdzić poszczególne parametry, choćby w sklepie lub przeglądając testy poszczególnych modeli, gdyż w tym aspekcie nie ma złotego środka.

Istnieją także głośniki 7.1, które jeszcze bardziej potęgują doznania przestrzennego dźwięku, jednak wymagane jest, aby dwie kolumny umieścić za naszymi plecami, co nie zawsze jest możliwe np. z powodu ograniczonego miejsca w pomieszczeniu. Jeśli jednak nie ma z tym problemu, a chcemy zainwestować większą gotówkę, to będzie to zdecydowanie najlepszy wybór spośród obecnych głośników komputerowych na rynku.

Z jakich głośników korzystacie i dlaczego wybraliście akurat te? Czekamy na Wasze opinie

OCENA
1.67
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 1 =