Ustawienie ikon na pulpicie na stałe - jak to zrobić?

Komputer    
ocena

Problem z układem ikon na pulpicie jest bardzo powszechny, jeżeli przyzwyczailiśmy się do danego rozmieszczenia ikon, to każda zmiana powoduje frustracje i problemy. Ikony na pulpicie mogą zmieniać się stosunkowo często. Na przykład, jeżeli do komputera zostanie podłączony rzutnik z zupełnie inną rozdzielczością.

Ustawienie ikon na pulpicie na stałe - jak to zrobić?

photoxpress.com

Jedną z metod na zaradzenie problemowi jest zainstalowanie programu, który zapamiętuje układ ikon, dzięki czemu jesteśmy w stanie odzyskać utracone pozycje.

Programem tego typu jest na przykład Icon Restore, który można pobrać stąd: http://compblog.pl/index.php/2010/02/07/icon-restore/. Jest to program darmowy. Po jego zainstalowaniu i kliknięciu lewym przyciskiem myszy na ikonie mojego komputera pojawią się dodatkowe opcje:

„Save desktopt Icon Layout” – spowoduje zapisanie aktualnego układu ikon

„Restore desktop Icon Layout” – spowoduje przywrócenie aktualnego układu ikon

Innym programem tego typu jest DIManager X. Program ten posiada dość dużo możliwości konfiguracyjnych. Możliwe jest na przykład uruchomienie trybu portable prosto z USB. Program można ściągnąć stąd: http://www.giza-blog.de/DownloadDIManagerXDesktopIconManager.aspx

Mieliście jakieś problemy? Dajcie znać.

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 2 =