Co to jest autodealing?

Konta bankowe    
ocena

Autodealing to usługa w bankach, dzięki której klienci mogą dokonywać transakcji walutowych omijając przy okazji prowizje i marże banków. Usługa ta pozwala lokować również nadwyżki finansowe na wyżej oprocentowanych lokatach lub kontach oszczędnościowych. Autodealing służy więc zarówno do korzystnego lokowania wolnych środków finansowych, jak i kupowania i sprzedawania walut po cenach rynkowych.

Co to jest autodealing?

photoxpress.com

Usługa umożliwia dokonywanie wymiany walut po kursie, który nam odpowiada, w dowolnym czasie. Kurs wymiany walut jest ustalany w oparciu o stawki stosowane w rozliczeniach międzybankowych. Nie płacimy w trakcie takiej transakcji wysokich marż bankom, jakie zmuszeni jesteśmy płacić podczas normalnej wymianie walut.

Autodealing umożliwia zakładanie wyżej oprocentowanych lokat na dowolnie wybraną przez nas liczbę dni w roku. Oprocentowanie założonej w taki sposób lokaty jest stałe w całym okresie jej trwania. Oznacza to, że w ciągu roku jej stawka procentowa nie ulegnie zmianie.

Usługa autodealing jest dostępna poprzez systemy bankowości elektronicznej banków. W chwili obecnej usługa stosowana głównie przez klientów biznesowych, choć niewykluczone, że w przyszłości z podobnych usług korzystać będą również klienci indywidualni na szerszą skalę. Tego typu usługi to wciąż nowość na naszym całkiem już rozwiniętym rynku bankowym.

Autodealing jest więc w pewnym stopniu systemem automatycznego negocjowania cen walut. Spread podczas transakcji na rynku walutowym wynosi często niecałe 1%. To zdecydowanie mniej od podstawowych marż banków w standardowej ofercie.

Wymieniając waluty za pomocą tej usługi możemy zaoszczędzić spore kwoty, a w dodatku nie musimy wypłacać środków z konta, aby udać się do kantoru w celu wymiany po lepszym kursie niż standardowy banku. Dzięki autodealingowi klienci banków zaoszczędzą również lokując środki zdenominowane w innych walutach.

Banki przeważnie nie stosują dodatkowych opłat i prowizji za dokonanie transakcji. Usługa ta to również możliwość elastycznego dopasowania transakcji zabezpieczających obrót walutowy. Możemy za jej pomocą zabezpieczyć się przed spadkiem kursu danej waluty, bowiem kupić można walutę w przyszłości po określonej cenie.

Korzystaliście może z tej usługi? Podzielcie się swoimi opiniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 4 =