Co to jest money-back?

Konta bankowe    
ocena

Chcąc zachęcić nas do aktywnego korzystania z naszych kart, banki coraz częściej sięgają po różnego rodzaju akcje marketingowe, mające na celu zwiększenie przychodów banków i wystawców kart. Nie od dziś wiadomo, że to co bez opłat, nie oznacza, że nikt za to nie płaci. Darmowe konta bankowe a do tego karta debetowa bez opłat to coraz częściej oferta banków dla aktywnych użytkowników. I choć wydaje nam się, że bank na tym nic nie zarabia, to jest zupełnie inaczej.

Nawet na darmowym koncie banki potrafią wyjść na swoje, o ile oczywiście klient danego konta z niego w ogóle korzysta. Dokonując płatności za codzienne zakupy w sklepach, placówka handlowa obciążana jest przez bank opłatą za taką transakcję. Oznacza to, że choć fizycznie my nie płacimy bankowi za tego typu płatności to sklep za nie płaci. I to dość sporo, często im mniejszy sklep tym większe prowizje ma narzucone od banku. Większe placówki handlowe ze względu na duże ilości transakcji potrafią wynegocjować sobie lepsze warunki cenowe. mniejsi płacą bankom nawet powyżej 3% od sumy płatności.

W pewien pośredni sposób płacimy my sami poprzez odpowiednio podniesione ceny w sklepach. Nie ma wątpliwości, że sklepy opłaty za prowizje wliczają sobie w swoją marżę. Jednak płacąc przy użyciu gotówki również zapłacimy w sklepie tyle samo. Płacąc kartę, możemy jednak część poniesionych wydatków odzyskać.

Dzieje się tak dzięki różnego rodzaju promocjom banków, dzięki którym możemy otrzymać money back. Money-back to coraz częściej pojawiająca się forma aktywizowania klientów przez polskie banki. Klient, który dużo wydaje przy pomocy karty to dla banku dodatkowy zysk. Dlaczego nie miał by się podzielić z klientem zyskiem i tym samym zachęcić go do dalszego korzystania z karty. Jest to bardzo skuteczny sposób przyciągania klientów oraz ich aktywizowania.

Coraz więcej banków posiada w swojej ofercie promocje, dzięki którym odpowiednia procentowo wartość naszych comiesięcznych transakcji trafia na nasze konto. Banki kuszą nas coraz większym zwrotem wydanej kwoty oraz cennymi nagrodami. Choć zdarzają się też i takie, które nie oferują nic w zamian za aktywne użytkowanie karty. Warto więc przejrzeć aktualne oferty banków, aby sprawdzić, który z nich ma dla nas korzystna ofertę.

Co myślicie o opcji money-back? A może z niej korzystacie? Dajcie znać.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 2 =