Czy warto założyć konto dla dziecka?

Konta bankowe    
ocena

Założenie rachunku osobistego dziecku ma na celu nauczenie go dorosłego życia. Kiedy skończy 13 lat może już zostać posiadaczem rachunku osobistego w banku. Oczywiście, potrzebna jest do tego zgoda rodzica lub opiekuna prawnego, ale na wszelkich dokumentach widnieć będą dane dziecka. Większość operacji bankowych może już wykonywać samodzielnie. Dziecko uczy się odpowiedzialności za własne pieniądze i oszczędności.

Czy warto założyć konto dla dziecka?

photoxpress.com

Dziecko jako posiadacz konta ma pewne obowiązki; ich wypełnianie gwarantuje bezpieczeństwo przeprowadzanych przez niego transakcji. Jeżeli do założonego konta dziecko otrzyma kartę debetową (bankomatową) upewnijmy się, że zna zasady jej obsługi. Ważne jest, aby nadany numer PIN zapamiętało, nie zapisywało w miejscu, do którego mogą mieć dostęp osoby postronne, nie podawało go nikomu.

Powinno rozpoznawać sieci bankomatów, żeby przypadkowymi wypłatami nie zwiększyć zbytnio kosztów obsługi konta. Transakcje internetowe są zabezpieczone przez bank jednorazowymi hasłami lub tokenami, ale zasady bezpiecznego logowania musi pilnować użytkownik. Zakupy w sieci są dla młodych ludzi czymś tak naturalnym jak wizyta w warzywniaku dla starszego pokolenia.

Nie powinniśmy się ich bać, bo często można za pośrednictwem Internetu kupić taniej, niż w tradycyjnych sklepach, ale nauczmy dziecko dokładnego sprawdzenia sprzedawcy.

Posiadanie konta nobilituje młodego człowieka do świata dorosłych. Rozsądne użytkowanie niesie za sobą same korzyści, uczy, ułatwia zarządzanie nawet niewielkimi funduszami - zasilenie konta dziecka może być zrealizowane przez jedno kliknięcie w systemie bankowości internetowej. Warto jedynie zadbać o bezpieczeństwo, przekazać dziecku całą dostępną wiedzę o posługiwaniu się rachunkiem i czuwając nad przebiegiem transakcji, uczyć dziecko samodzielności.

Czy Wasze dzieci posiadają konta bankowe? Uważacie, że dzieci powinny posiadać takie konta?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =