Jak ustawić polecenie zapłaty?

Konta bankowe    
ocena

Jeśli nasze comiesięczne rachunki za telefon, internet czy czynsz mają stałą wysokość, istnieje możliwość ustanowienia zlecenia stałego, dzięki któremu nie będziemy już musieli pamiętać co miesiąc o zapłaceniu rachunku. Zlecenie stałe to wygodny sposób opłacenia comiesięcznych rachunków, pod warunkiem, że ich kwota jest stała w czasie.

Jak ustawić polecenie zapłaty?

photoxpress.com

Zlecenie stałe to po prostu przelew bankowy wykonywany przez nasz bank, zgodnie z przyjętymi w zleceniu regułami. W zleceniu stałym możemy wybrać bowiem dzień miesiąca, w którym wykonywane będzie zlecenie, jak i jego częstotliwość.

Gdzie można ustanowić zlecenie stałe?

Zlecenie stałe można ustanowić zarówno w oddziałach i placówkach banku, w którym posiadamy konto, jak i poprzez bankowość elektroniczną. Niektóre banki umożliwiają również ustanowienie stałego zlecenie poprzez kontakt z infolinią banku. Wprowadzając zlecenie samodzielnie zapłacimy mniejsze prowizje, wykonując tę czynność oczywiście poprzez bankowość internetową.

Co należy podać ustanawiając zlecenie stałe?

Aby prawidłowo wypełnić formularz zlecenia stałego należy wprowadzić w niego kilka istotnych elementów. Jeśli dokonujemy aktywacji zlecenia stałego w oddziale, wówczas wszystkie czynności wykona za nas bankier, jeśli wybierzemy często tańszą formę, jaką jest samodzielne wprowadzenie go do bankowości internetowej, wszystkie czynności musimy wykonać sami.

Ustawiając zlecenie stałe o numerze rachunku zapomnieć się nie da. Oprócz numeru rachunku potrzebować będziemy dodatkowo danych odbiorcy płatności, takich jak imię i nazwisko lub nazwę firmy, adres oraz stałą kwotę transakcji. Dodatkowo ustalamy datę pierwszej płatności. W tym dniu zostanie zaksięgowana pierwsza płatność. Wprowadzamy również dzień miesiąca, w którym będą dokonywane kolejne płatności oraz częstotliwość wykonywania zleceń, np. co miesiąc lub co 2 miesiące.

Często powtarzającym się błędem wśród klientów banków jest ustanowienie zlecenia stałego np. pierwszego zlecenia w dniu 14-stym danego miesiąca oraz kolejnych każdego 15-dnia miesiąca. W takim przypadku bank prawidłowo zaksięguje dwie płatności w pierwszym miesiącu. Dodatkowo pamiętajmy, że zlecenia stałe możemy modyfikować, zmieniając ich kwoty lub daty kolejnych płatności.

Korzystacie z opcji polecenia zapłaty? Mieliście kiedyś jakiś problem? Dajcie znać.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 5 =